Marek Müller dołącza do ProLogis jako nowy Leasing Manager

PRAGA – 22 sierpnia 2008 r. – ProLogis (NYSE: PLD), największy na świecie właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował dziś o objęciu przez Marka Mϋllera stanowiska Leasing Managera w Czechach i na Słowacji.
W swojej nowej roli Marek będzie wspierał i koordynował działalność ProLogis w zakresie wynajmu powierzchni magazynowej na Słowacji oraz w Czechach, a szczególnie w regionie Moraw, gdzie ProLogis obecnie buduje ProLogis Park Ostrava, centrum dystrybucyjne o powierzchni 98 000 metrów kwadratowych.

„Z przyjemnością witam Marka w naszym zespole. Rynek dystrybucji regionalnej na Morawach szybko się rozwija i jestem przekonany, że doświadczenie Marka w branży nieruchomości przemysłowych dodatkowo przyczyni się do sukcesu naszej działalności na tym obszarze,” powiedział Jakub Pelikán, Vice President ProLogis na Czechy
i Słowację.

Wcześniej Marek pracował w firmie Colliers International, gdzie zajmował stanowisko brokera nieruchomości przemysłowych i odpowiadał za działania związane z wynajmem powierzchni magazynowej i marketingiem, pozyskiwanie nowych klientów, identyfikowanie nowych możliwości biznesowych w sektorze korporacyjnym, jak również utrzymywanie kontaktu z dotychczasowymi klientami. Wcześniej Marek pracował jako specjalista ds. sprzedaży w firmie Marcus Evans. Ukończył studia na Uniwersytecie w Ostravie na kierunku pedagogicznym.

Czeskie portfolio ProLogis obecnie składa się z pięciu strategicznie położonych parków dystrybucyjnych: Praga-Jirny, Praga-Říčany, Úžice, Pilzno-Štěnovice i Ostrava, o łącznej powierzchni własnej, zarządzanej oraz w budowie sięgającej blisko 600 000 metrów kwadratowych (stan na 30 czerwca 2008 r.).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu