VEDIA T8 – Multimedia master

VEDIA S.A. (spółka notowana na rynku New Connect), zaprezentowała w dniu dzisiejszym nowy model – T8. Jest to nowoczesny odtwarzacz audio-video raczkującej kategorii produktów: flash-PMP. VEDIA T8 jest nie tylko atrakcyjny pod względem funkcji, ale także ceny.

VEDIA T8 jest jaskółką informującą o nowym segmencie produktów: flash-PMP. Są to produkty o wszystkich zaletach odtwarzaczy PMP, jednak pozbawione pochłaniającego dużo prądu i łatwo ulegającego uszkodzeniu micro-dysku.

VEDIA T8 pojawi się w dwóch wersjach 8GB lub 16GB. Nie wklucza się także wersja 32GB. Wszystkie wersje posiadać będą czytnik kart microSDHC do 8GB. Dzięki temu można w tani i łatwy sposób powiększyć pamięć odtwarzacza (kartę 8GB można kupić już za 80 zł). Warto też przypomnieć, że jeszcze w tym roku mają pojawić się karty microSDHC o pojemności 16GB!

T8 wyposażony jest w dotykowy wyświetlacz 4,3” cala (16:9) o rozdzielczości 480×272 pikseli i dużych kątach widzenia. Wykorzystana została także technologia multiotuch. Na tak dużym ekranie wyświetlać można filmy bez konwersji w formatach (Divx, Xvid): AVI, MPEG, RM, RMVB oraz format plików pobieranych z YouTube.com® czyli FLV.

Odtwarzanie filmów bez konwersji to niezwykła wygoda, o której nie trzeba chyba nikogo przekonywać. T8 pozwala także obejrzeć film w rodzinnym gronie. Wszystko dzięki funkcji TVout. Obraz wychodzący z odtwarzacza można dostosować do tradycyjnych telewizorów (4:3) oraz do panoramicznych LCD (16:9).

VEDIA T8 jako pierwszy odtwarzacz oparty o mikroprocesor Rockchip oferuje obsługę formatu Ogg Vorbis, często poszukiwanego przez klientów. Ponadto to: MP3, WMA, WAV oraz bezstratne FLAC i APE. Nie zabrakło także funkcji „karaoke” czyli wyświetlania plików z tekstem utworu w formacie LRC. Brzmienie poprawić będzie można poprzez system PlayFX, o którym więcej można poczytać na www.playfx.pl

Dwa wbudowane głośniki (1W) doskonale sprawdzają się przy oglądaniu filmu w kilka osób, lub jako stacjonarny odtwarzacz muzyki. Na panoramicznym wyświetlaczu przeglądać można zdjęcia w formatach JPEG, BMP czy GIF. Jednak to nie wszystko, jest także dyktafon, eBook czy stoper. Ciekawą funkcja jest „kartka z kalendarza” czyli duża widoczna data z dniem, miesiącem oraz rokiem. Duża bateria pozwalająca cieszyć się filmami do 5h oraz muzyką do 26 godzin. Ładowanie baterii trwa do 3 godzin i odbywa się poprzez uniwersalną ładowarkę USB. Dzięki temu nie trzeba wozić ze sobą specjalnych kabli.

Wszystkie te funkcje zostały zamknięte w bardzo wytrzymałej, zgrabnej i eleganckiej obudowie ze stopów aluminium. Odtwarzacz jest bardzo zgrabmy i wygodny w przenoszeniu na co dzień. Grubość T8 to zaledwie 10 mm!

Co więcej oprogramowanie do nowego odtwarzacza VEDIA napisane zostało na podstawie najnowszych technologii (SDK) dostępnych od producentów głównego chipu sterującego – firmy Rockchip.

Jak przystało na odtwarzacz z logiem VEDIA w zestawie klient otrzyma pełen komplet akcesoriów. Począwszy od rewelacyjnych słuchawek SRS-200, przez kabel USB, kabel TVout, ładowarkę USB, ściereczkę do pielęgnacji odtwarzacza a także stojaczka do postawienia odtwarzacza przy oglądaniu filmów oraz specjalnego usztywnianego, skórzanego futerału, który ochroni odtwarzacz podczas transportu.

Ogromną zaletą VEDIA T8 jest jego cena. Przy tak bogatym zestawie funkcji oraz akcesoriów jest on dużo tańszy od konkurentów w klasie flash-PMP czy PMP. VEDIA nie ujawniła jeszcze dokładniej ceny, ale wersje 8GB będzie można nabyć za nie więcej niż 450 zł za 16GB za 550 zł. To prawdziwy rekord cenowy, który daje do myślenia.

Odtwarzacz ma się pojawić w sprzedaży w pierwszej połowie września tego roku. Objęty będzie dwuletnią gwarancją VEDIA S.A. w całości realizowaną w Polsce, bez kłopotliwego wysyłania odtwarzacza do Niemiec czy innych krajów.

Poniżej skrócona specyfikacja techniczna VEDIA T8:

 • Wyświetlacz: 4,3 cala, 480×272 pix, 16:9
 • Moc wyjściowa: 20mW na kanał, 92db
 • Dyktafon z zapisem do plików WAV
 • Wbudowany akumulator ładowany przez USB lub ładowarkę USB
 • Pamięć wbudowana flash:  8GB, 16GB
 • Czytnik kart: microSDHC do 8GB
 • Transfer danych: System UMS (widziany jako dysk przenośny) USB 2.0 High Speed
 • Obsługiwane formaty audio: MP3, WMA, WAV, Ogg Vorbis, FLAC, APE
 • Obsługiwane formaty video: AVI, RM, RMVB, MPEG, FLV (w ograniczonej rozdzielczości)
 • Obsługiwane formaty foto: JPEG, BMP, GIF
 • Wyświetlanie plików tekstowych TXT z polskimi znakami
 • Dodatkowe funkcje: stoper, kalendarz
 • System polepszania brzmienia 6 predefiniowanych EQ + EQ użytkownika + PlayFX
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu