Najdłuższy maraton kolarski w Polsce rusza w sobotę, 23 sierpnia

Około 50 zawodników wystartuje w tegorocznej edycji Imagis Tour, najdłuższego ultramaratonu kolarskiego w Polsce. Start ze Świnoujścia zaplanowano na sobotę, 23 sierpnia. Zawodnicy przemierzą non stop 1016 km, a najszybsi dotrą na metę w Bieszczadach już następnego dnia wieczorem.

Imagis Tour 2008 to już czwarta edycja tej najtrudniejszej w Polsce imprezy kolarskiej. Trasa maratonu przecina Polskę na pół i biegnie ze Świnoujścia do miejscowości Wołosate w Bieszczadach. Rekord trasy wynosi 37 godzin i 40 minut i został ustanowiony w ub. r. przez Grzegorza Bordoszewskiego ze Szczecinka i Wojciecha Jaśniewicza
ze Swarzędza. Maraton przeznaczony jest dla miłośników sportów ekstremalnych, chcących sprawdzić granice własnej wytrzymałości psychicznej i fizycznej.

Imagis Tour, to nie tylko zmagania wyjątkowych sportowców, ale też impreza dla kibiców kolarstwa w całej Polsce. Kibice mogą dopingować zawodników na całej długości trasy lub śledzić ich zmagania za pośrednictwem internetu nie wychodząc z domu. Portal ImagisTour.pl umożliwia obserwację pozycji poszczególnych zawodników w czasie rzeczywistym. Rozwiązania technologiczne i mapowe, dostarcza główny sponsor imprezy, firma Imagis S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu