„Ogród Nadziei” rozkwita dzięki FIO

Fundacja Psychoonkologii „Ogród Nadziei” dzięki środkom otrzymanym z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich pomaga pacjentom w trudnej walce z chorobą nowotworową.

<br />

Fundacja Psychoonkologii „Ogród Nadziei” otrzymała dotację z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w wysokości 83 980 zł. Fundacja dzięki środkom będzie mogła przeprowadzić projekt: „ZWROTNIK ŻYCIA – Terapie wspomagające proces zdrowienia dla osób chorych na nowotwory i ich bliskich”.

Projekt „Zwrotnik życia” pozwala chorym na nowotwór bezpłatnie korzystać z zajęć psychoedukacyjnych oraz za symboliczną opłatą z zajęć terapeutycznych, których celem jest wspieranie procesu zdrowienia. Projekt skierowany jest do osób chorych na nowotwory oraz do bliskich, którzy towarzyszą im w chorobie. Program terapeutyczny ma charakter integralny, obejmuje wiele poziomów egzystencji człowieka: fizyczny, emocjonalny, umysłowy, społeczny i duchowy. W ramach projektu uczestnicy biorą udział w warsztatach psychoedukacyjnych, psychoterapii indywidualnej i grupowej, a także korzystają z zajęć z hatha jogi leczniczej oraz z grupowej terapii tańcem i ruchem.

Program będzie realizowany od lipca do grudnia 2008 r. Wszystkie informacje na stronie www.ogrodnadziei.org.pl oraz w biurze Fundacji.

Fundacja Psychoonkologii „Ogród Nadziei” została założona w 2004 roku z potrzeby serca, by stworzyć miejsce, w którym osoby chore na nowotwory wraz ze swoimi bliskimi znajdą pomoc psychologiczną i wsparcie. Misją Fundacji jest poprawa jakości życia osób chorych i ich bliskich oraz budowa świadomość, że rak jest chorobą, z którą można żyć i z której można wyzdrowieć.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu