Fuzja ENEL-MED i Centrum Teleradiologii

Centrum Medyczne ENEL-MED połączyło się z Centrum Teleradiologii ENEL-MED, jedną z największych w Polsce firm zajmujących się outsourcingiem diagnostyki obrazowej. To kolejny krok przygotowujący ENEL-MED do wejścia inwestora strategicznego.

– Do podjęcia decyzji o fuzji z Centrum Teleradiologii, skłonił nas dynamiczny rozwój wydarzeń na konsolidującym się rynku prywatnych firm medycznych – mówi Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego ENEL-MED – Przed finalizacją toczących się nadal negocjacji z partnerami biznesowymi, którzy są zainteresowani dokapitalizowaniem ENEL-MED, chcemy ujednolicić zarządzanie usługami z zakresu diagnostyki obrazowej w ramach jednego podmiotu.

Dotychczas obie firmy działały jako odrębne przedsiębiorstwa. Ich połączenie umożliwi m.in. optymalizację kosztów funkcjonowania obu spółek, która jest niezbędną przed, co raz większymi wyzwaniami stawianymi przez konkurencyjny rynek usług medycznych. Konsolidacja firm podniesie także dotychczasową wartości ENEL-MED. Kapitał zakładowy spółki wzrósł do 14.183.500 zł.

Założone w 2004 roku Centrum Teleradiologii ENEL-MED posiada własne Centra Diagnostyki Obrazowej w sześciu publicznych szpitalach w Polsce – Warszawie, Łomży, Poznaniu, Wołominie, Mielcu i Bolesławcu, razem 4 pracowni TK, 3 pracowni MR, 2 pracowni RTG. Współpracuje również z 18 placówkami na terenie całej Polski obsługując je drogą teleradiologiczną. Tylko w 2007r. jego przychody osiągnęły ponad 18 mln zł, co stanowi  27% wzrost w stosunku do 2006 roku.

Centrum Teleradiologii gwarantuje pełną dostępność specjalistów opisujących badania przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Konsultacje prowadzone są także w czasie świąt i okresu urlopowego. Oferta jest szczególnie atrakcyjna dla szpitali, które mają problem z zatrudnieniem wykwalifikowanych lekarzy radiologów, bądź zapewnienia 24 – godzinnych konsultacji lekarskich w zakresie tej specjalizacji.

Po dokonanej fuzji ENEL-MED zamierza kontynuować dotychczasowy, intensywny  rozwój usług diagnostyki obrazowej na terenie całego kraju. Jedną z ostatnio zrealizowanych inwestycji był otwarcie w marcu 2008 roku Zakładu Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu Powiatowym w Bolesławcu, który wyposażono w nowoczesną pracownie RTG, USG, tomografii komputerowej oraz badań mammograficznych. Także jako pierwszy w Polsce ENEL-MED wdrożył w lipcu 2008 roku na tak szeroką skalę najnowocześniejszy system dystrybucji obrazów diagnostycznych w technologii Agfa Impax6, zastosowany w Oddziale ENEL-MED Szpitalu Bielańskim. Z kolei w czerwcu zakończono wprowadzanie we wszystkich oddziałach na terenie Polski nową cyfrową metodę wykonywania badań i przechowywania obrazów rentgenowskich. Dzięki niej wyniki badań RTG są przechowywane w formie elektronicznej oraz zapisywane na płytach CD.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu