Ericsson w pilotażowym programie moblinego broadbandu dla wzmocnienia socjalnego i ekonomicznego rozwoju w Bangladeszu

Ericsson wprowadza program pilotażowy w Bangladeszu, w celu zademonstrowania w jaki sposób można zwiększyć produktywność oraz poprawić jakość życia w tym kraju dzięki korzystaniu z szybkiego dostępu do Internetu poprzez technologię 3G/HSPA.

<br />

Pionierski projekt, zwany Alokito Bangladesh (Enlightened Bangladesh), zademonstruje dostęp do szybkiego Internetu oraz szeroki zakres zaawansowanych usług telekomunikacyjnych – włączając w to rozwiązania typu mobile health oraz mobile learning – w regionie stolicy Bangladeszu, miasta Dhaka. Projekt będzie realizowany od początku sierpnia do końca października bieżącego roku.

Ericsson ma zamiar pokazać, jak technologia może być głównym katalizatorem dla socjalnego oraz ekonomicznego rozwoju poprzez znoszenie różnic w postępie technologicznym na tym rozwijającym się rynku.

Usytuowany w delcie rzeki Brahmaputra przy Zatoce Bengalskiej ten liczący 153,5 miliona ludzi naród stawia czoła wielu wyzwaniom natury ekonomicznej i socjalnej. Kraj przeszedł również długą drogę osiągając stały wzrost PKB w trakcie ostatnich 10 lat, branża telekomunikacyjna odgrywała zasadniczą rolę w tym procesie.

Program pilotażowy zademonstruje rozwiązanie mobile learning realizowane w systemie zajęć prowadzonych zdalnie przez nauczycieli, podczas gdy rozwiązanie mobile health pokaże potencjał wykorzystania telemedycyny w tym kraju, podkreślając możliwe korzyści z dostarczenia podstawowych świadczeń zdrowotnych, jakie dotychczas dla tej społeczności nie były dostępne. Inne usługi wchodzące w skład programu pilotażowego to m-surveillance, wideorozmowy oraz serwisy rozrywkowe.

Manzurul Alam, Chairman, Bangladesh Telecommunication Regulatory Commission (BTRC) powiedział: „BTRC stara się nieustępliwie wprowadzić dostępne dla każdego usługi telekomunikacyjne nowej generacji, z których będą mogli korzystać ludzie w Bangladeszu. BTRC z radością wita wszelkie inicjatywy, które zmierzają w kierunku ujawnienia nowych możliwości oraz budowania nowoczesnego i dostępnego dla konsumentów w Bangladeszu portfolio usług ICT. BTRC z radością wspiera firmę Ericsson w ich demonstracji możliwości technologii 3G/HSP. Wierzę, że osiągnięcie dostępu do szybkiego mobilnego Internetu dzięki technologii 3G/HSPA w niedalekiej przyszłości przyniesie ogromne korzyście abononentom w Bangladeszu.

Arun Bansal, Managing Director of Ericsson Bangladesh, powiedział: „Ten pionierski project po raz pierwszy w kraju pokaże pełny potencjał usług szerokopasmowych oraz jak wydajne i dostępne cenowo usługi 3G/HSPA mogą pomóc w rozpowszechnianiu dostępu do Internetu.”

Ericsson prowadzi pilotaż 3G przy użyciu stacji bazowych oraz sieci transmisyjnych trzech operatorów telekomunikacyjnych – Warid Telecom International Bangladesh, Grameenphone oraz Telecom Malaysia International (Bangladesh, które działają wspólnie pod marką AKTEL. Ericsson posiada partnerów dla rozwiązań m-learning oraz mobile health.

W Bangladeszu jest około 43 miliony abonentów sieci komórkowych.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich” poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu i NASDAQ.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu