Wiadomości Onet.pl dostępne w serwisie Blip.pl

Portal Onet.pl rozpoczął publikowanie wiadomości w serwisie społecznościowym Blip.pl, w którym pojawiają się na bieżąco nie tylko informacje z serwisu Wiadomości.onet.pl ale także najciekawsze aktualne treści z innych serwisów Onetu.

Blip.pl to polski serwis społecznościowy pozwalający na prowadzenie tzw. mikroblogów (długość publikowanej wiadomości nie może przekraczać 140 znaków, wiadomość może być tekstowa, dźwiękowa i wideo).

Poza informacjami o charakterze newsowym Onet dostarcza na Blipie także wybrane aktualne wątki z forów, wpisy z blogów, krótkie filmy etc. Onet.pl działa na takich samych zasadach jak inni członkowie społeczności, czyli występuje jako użytkownik (o nazwie Onet lub Onetpl),  publikujący swoje wpisy.

– Cieszymy się, że Onet dołącza do Blipa. Użytkownicy Blipa są ciekawi tego, co dzieje się na świecie i chętnie otrzymują informacje nie tylko o tym, co dzieje się u ich znajomych, ale także najnowsze wiadomości, które często inicjują ciekawe dyskusje – mówi Marcin Jagodziński, współtwórca Blipa.

Mikrobloging zyskał olbrzymią popularność za granicą. Polski odpowiednik mikrobloga – Blip.pl – szybko znalazł zastosowanie także w mediach. Zalety mikroblogowania w Blipie dostrzegły serwisy informacyjne, jak np. Gazeta.pl, Życie Warszawy, Dziennik Internautów, Wykop i wiele innych portali. Uzytkownicy Blipa w szybki i prosty sposób otrzymują linki do najnowszych wiadomości poprzez przeglądarkę, komunikator lub telefon komórkowy. Producentem i właścicielem serwisu Blip.pl jest spółka Gadu-Gadu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu