Interferie Travel od dziś we Wrocławiu

  • by

Promocyjne oferty wypoczynku w krajowych i zagranicznych obiektach, pośredniczenie w organizacji konferencji i wyjazdów firmowych, sprzedaż biletów lotniczych i autokarowych – to tylko część oferty biura podróży Interferie Travel, które otworzyła dziś w stolicy Dolnego Śląska spółka giełdowa INTERFERIE S.A.

Data nie jest przypadkowa – dwa lata temu, 10 sierpnia, firma hotelarsko-turystyczna INTERFERIE  zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jubileusz obecności na giełdowym parkiecie to dobra okazja na zainaugurowanie działalności pierwszego w tak dużym mieście, a w sumie drugiego biura turystycznego sieci Interferie Travel.

– Od ponad 10 lat nasze biuro funkcjonuje z sukcesem w Lubinie, gdzie znajduje się siedziba spółki. Teraz chcemy wyjść z naszą ofertą do szerokiego grona klientów, tym bardziej, że od dłuższego czasu prowadzimy zakrojone na szeroką skalę inwestycje i unowocześniamy naszą bazę – mówi Adam Milanowski, p.o. prezesa INTERFERII S.A. – Turystyka w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i to nie tylko ta związana z wypoczynkiem. Polacy coraz więcej podróżują, coraz chętniej i częściej łączą pobyt urlopowy z zabiegami rehabilitacyjnym i pielęgnacyjnymi. Taka oferta przyciąga również turystów zagranicznych, którzy wybierają nasz kraj ze względu na korzystne ceny i wysoką jakość usług. INTERFERIE chcą jak najlepiej wykorzystać tę koniunkturę.

Otwarte dzisiaj biuro podróży znajduje się przy ul. Odrzańskiej 8, na rogu z ul. Kotlarską, około 200 metrów od wrocławskiego Rynku, tuż obok malowniczego, nadodrzańskiego bulwaru. Na powierzchni 70 mkw. zorganizowano dwa niezależne stanowiska dla konsultantów i klientów, a także kącik dla oczekujących – z katalogami i ulotkami wyjazdów i wycieczek oraz z plazmowym ekranem, na którym wyświetlane są prezentacje najciekawszych miejsc w Polsce i zagranicą, dostępne w ofercie Interferii Travel.

Wieloletnie funkcjonowanie na polskim rynku firmy INTERFERIE jest gwarancją profesjonalnej i kompleksowej obsługi turystów krajowych i zagranicznych. Klienci nowego biura mogą wybierać wśród różnorodnych propozycji wypoczynku, wczasów, wycieczek objazdowych czy kolonii i zimowisk. Znaczącą część oferty stanowi sprzedaż miejsc w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych należących do spółki, a cieszących się sporym zainteresowaniem ze strony polskich i zagranicznych turystów. Są to obiekty zlokalizowane w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach i uzdrowiskach zarówno nad Bałtykiem, jak i w górach. W 2007 roku w ośrodkach INTERFERII turyści wykupili ponad 400 tys. noclegów, w tym polscy –  253 372 a zagraniczni 146 847. W sumie spółka dysponują prawie 1 tys. pokoi, z czego największa ilość (657 pokoi 1,2,3 i 4-osobowych oraz apartamentów) znajduje się w popularnych ośrodkach nadmorskich: Świnoujściu, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim i Dąbkach.

Amatorzy górskich wypraw i wyjątkowego mikroklimatu mogą natomiast wypoczywać w Świeradowie Zdroju czy Szklarskiej Porębie. W tej ostatniej miejscowości znajduje się prawdziwa perła wśród ośrodków spółki: czterogwiazdkowy hotel „Bornit”, największy tej klasy hotel w polskich Karkonoszach. Dzięki wysokiemu standardowi obiektu, szerokiej ofercie usług typu spa & wellness i doskonałej lokalizacji „Bornit” został wpisany na tzw. listę UEFA Family, obejmującą miejsca rekomendowane członkom UEFA, działaczom sportowym i sponsorom związanym z organizowanymi w Polsce i na Ukrainie piłkarskimi mistrzostwami Euro 2012.

Należące do INTERFERII SA obiekty stanowią doskonałą propozycję zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób pragnących zadbać o dobre samopoczucie i zdrowie. Każdy z nich oferuje bowiem bogatą bazę zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczo-rehabilitacyjnych (m.in. masaże klasyczne, hydro – i fizykoterapię, krioterapię, borowiny, możliwość korzystania z sauny, siłowni, jak i zajęć ruchowych na salach gimnastycznych i basenach). Za pośrednictwem Interferii Travel można również, poza rezerwacją standardowego pobytu wczasowego, zorganizować profesjonalną konferencję, szkolenie, wycieczkę czy imprezę integracyjną w oparciu o bazę noclegowo-gastronomiczną spółki INTERFERIE.

Uzupełnienie oferty biura turystycznego stanowią usług w zakresie sprzedaży:

  • biletów lotniczych: tradycyjne połączenia rejsowe oraz przeloty typu „low cost”,
  • biletów na międzynarodowe przewozy autokarowe,
  • wczasów zagranicznych: imprezy autokarowe i samolotowe,
  • wycieczek objazdowych,
  • kolonii, obozów, zimowisk dla dzieci i młodzieży,
  • ubezpieczeń turystycznych ( w tym także Karty Euro<26).

Biuro przy ul. Odrzańskiej jest pierwszą nową lokalizacją z całej sieci biur Interferie Travel, którą spółka zamierza uruchomić – Wrocław wybrano ze względu na jego znaczenie strategiczne, a więc dużą ilość mieszkańców oraz turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska (w tym grup niemieckojęzycznych, stanowiących najliczniejsze grono zagranicznych gości korzystających z ośrodków INTERFERII), prestiż i popularności miasta oraz bliskie sąsiedztwo z siedzibą spółki. Koszt otwarcia placówki we Wrocławiu to około 100 tys. złotych.

Wrocławskie biuro Interferie Travel mieści się przy ul. Odrzańskiej 8 (wejście od ul. Kotlarskiej), czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9-17

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu