Firma Canon prezentuje imageFORMULA DR-3010C – swój najszybszy skaner dla grup roboczych

AMSTELVEEN, 18 sierpnia 2008 – Canon Europe poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży skanera imageFORMULA DR-3010C. Urządzenie, przeznaczone do wykorzystania przez grupy robocze, skanuje do 30 stron na minutę i jest najszybszym skanerem w swojej kategorii. DR-3010C może być używany zarówno do przetwarzania faktur lub formularzy, jak i do codziennego, doraźnego skanowania.

Skaner DR-3010C jest przeznaczony dla małych i średnich firm. Pozwala łatwo rejestrować, archiwizować i udostępniać dokumenty biurowe w różnych formatach. Użytkownicy mogą wstępnie zaprogramować dziewięć zadań, uruchamianych przez oddzielne przyciski umieszczone na zaawansowanym panelu sterowania. Zadania, takie jak skanowanie do poczty e-mail, drukarki lub przeszukiwalnego dokumentu PDF, pozwalają na zaoszczędzenie czasu oraz zwiększenie wydajności pracy w biurze.

Model DR-3010C oferuje wysoką wydajność – potrafi przetworzyć do 3000 dokumentów dziennie. Posiada również wiele zaawansowanych funkcji przetwarzania obrazu, takich jak: rozpoznawanie orientacji tekstu, automatyczna zmiana rozmiaru i wyrównywanie, a także automatyczne wykrywanie koloru. Ta ostatnia funkcja pozwala zmniejszyć rozmiar końcowego pliku, skutkując przyspieszeniem procesów skanowania oraz przetwarzania dokumentów biznesowych.

Urządzenie będzie sprzedawane wraz z rozbudowanym pakietem oprogramowania, w którego skład będą wchodzić programy: CapturePerfect, OmniPage, PaperPort i Adobe Acrobat Standard. Aplikacje te pozwalają na efektywne skanowanie, archiwizowanie i organizowanie dokumentów. Kupujący otrzymają również program BizCard Reader, który skanuje wizytówki, umożliwiając jednocześnie utworzenie bazy danych kontaktów biznesowych.

Jesteśmy obecni na rynku skanerów od dawna – zamierzamy wykorzystać naszą wiedzę oraz doświadczenie, aby umocnić swoją pozycję na rynku. Wprowadzając model DR-3010C do grupy urządzeń imageFORMULA, dążymy do zbudowania bogatej oferty skanerów spełniających potrzeby wszystkich firm. Firma badawcza InfoSource prognozuje, że rynek szybkich skanerów dokumentów wzrośnie o 10 procent do 2012 roku – uważamy, że będziemy w stanie zaspokoić ten popyt – powiedział Sean Suematsu, dyrektor ds. marketingu nowych rozwiązań biznesowych, DIMS w Canon Europe.

Canon imageFORMULA DR-3010C będzie dostępny w Europie od 1 września 2008 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu