SOLEMIS i SIMPLE – wspólnie wspomagają budżetowanie i controlling

Solemis Group SA, dostawca narzędzi controllingowych PROPHIX i firma SIMPLE, producent systemu Simple.ERP rozpoczęły współpracę w zakresie rozwiązań wspomagających budżetowanie i controlling.

Pierwszym etapem współpracy jest włączenie systemu PROPHIX do oferty SIMPLE jako narzędzi uzupełniających możliwości systemu wspomagającego zarządzanie w firmie – Simple. ERP i oferowanie ich obecnym i nowym użytkownikom tego systemu. A nie wykluczone, że następnym etapem będzie włączenie modułów PROPHIX do systemu Simple.ERP.

„Szybkość i prostota implementacji oraz ogromne możliwości połączone z prostotą obsługi to główne powody, jakie spowodowały wybór systemu PROPHIX jako narzędzia do budżetowania i controllingu dla użytkowników naszych sytemów ERP” – mówi Marek Brzóska, xxx w Simple.

Specjaliści z SIMPLE odbyli w firmie Solemis szkolenie i pomyślnie przeszli testy umiejętności zarówno w zakresie sprzedaży jak i implementacji systemu PROPHIX.

Pierwszym wspólnym działaniem popularyzującym narzędzia budżetowe i controllingowe PROPHIX był cykl 3 seminariów – w Katowicach, Poznaniu i Warszawie – pt. „ MODUŁ CONTROLLINGOWY PROPHIX – ROZSZERZENIE DO SYSTEMU SIMPLE.ERP”.  W seminariach wzięło udział 65 osób z ponad 50 firm – dotychczasowych użytkowników systemów SIMPLE. W czasie seminarium zaprezentowano uczestnikom m.in. jak dzięki wykorzystaniu narzędzi PROPHIX:

  • precyzyjnie formułować założenia budżetowe aby nie były oparte jedynie na  domysłach i przybliżeniach
  • usprawnić proces grupowego opracowywania i negocjowania budżetu aby nie  wymagał wielu spotkań i nadmiernego angażowania pracowników
  • dostarczać terminowej i wysokojakościowej informacji o odchyleniach dla  kierowników aby mogli oni w porę podejmować właściwe decyzje korygujące
  • zmniejszyć pracochłonność pozyskiwania informacji przez analityków aby mieli  oni więcej czasu na analizę i wyciąganie wniosków

Prezentowane rozwiązania tak dalece zainteresowały uczestników, że konsultanci SIMPLE w czasie wakacji będą prezentowali PROPHIX bezpośrednio w zainteresowanych firmach w powiązaniu z danymi z ich systemów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu