BNP Paribas utrzymuje silną pozycję wśród światowych liderów

Bank BNP Paribas wygenerował w II kwartale zysk netto w wysokości 1,51 mld euro. Potwierdza to, że sytuacja finansowa banku jest stabilna i sprzyja dynamicznemu rozwojowi. 

Przychód w stosunku do I kwartału wzrósł o 10,6% i wyniósł 7,517 mld euro, natomiast zysk netto uplasował się na poziomie 1,51 mld euro. Opublikowane wyniki są kolejnym potwierdzeniem, że BNP Paribas nie poddał się sytuacji kryzysowej panującej na światowym rynku finansowym.

„Rozważna i konsekwentna polityka zarządzania ryzykiem pozwala nam skutecznie przezwyciężać kryzys na rynku. Dzięki niej potrafimy zbudować i zagwarantować bezpieczeństwo naszym Klientom, niezależnie od koniunktury panującej na światowym czy lokalnym rynku finansowym.”- mówi Jean-Claude Chaval, Dyrektor Generalny BNP Paribas Oddział w Polsce. „Klienci potrafią docenić to i mimo obiektywnie trudnej sytuacji na rynkach, wszystkie linie biznesowe banku działają bardzo aktywnie, rozwijając się dynamicznie i osiągając dobre wyniki ”.

Dodatkowym odzwierciedleniem silnej pozycji banku BNP Paribas jest najwyższy rating AA+ ponownie przyznany mu ostatnio przez agencję Standard & Poor’s.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu