QAD rozwija usługi doradcze dla motoryzacji

Firma QAD, międzynarodowy dostawca systemów informatycznych, w odpowiedzi na zapotrzebowanie firm sektora motoryzacyjnego rozwija usługi doradcze dotyczące standardu MMOG/LE (Materials Management Operations Guidelines/Logistics Evaluation).

MMOG/LE to zalecany standard dla branży motoryzacyjnej najlepszych praktyk do zarządzania materiałami i ich logistyką oraz narzędzie do przeprowadzania samooceny firmy. Standard jest stosowany przez takich dostawców jak, Ford, DaimlerChrysler, Volvo, Renault, PSA, Lear, Johnson Controls, Bosch czy ABB. QAD jest zaangażowane w doskonalenie standardu MMOG/LE wraz z takimi światowymi organizacjami ekspertów branży motoryzacyjnej jak AIAG działający w USA czy Odette w Europie.

W czerwcu br. QAD zorganizowało warsztaty dla Volvo, podczas których oprócz podstawowych informacji o standardzie, na przykładzie wybranych success stories, przekazano praktyczną wiedzę dotyczącą przeprowadzenia samooceny w firmie. Uczestnicy mogli dowiedzieć się w czym jest ona pomocna, na czym polega i jakie działy firmy powinny być w nią zaangażowane. Cykl seminarium dla branży motoryzacyjnej firma rozpoczęła ponad rok temu – szkolenie dla Volvo było pierwszym dedykowanym dla konkretnego klienta.

– Warsztaty są przeprowadzane bezpośrednio na przykładach, analizowany jest każdy punkt arkusza MMOG/LE. W efekcie pracownicy firm motoryzacyjnych mają bezpośredni dostęp do rozwiązań, problemów i instrukcji pozwalających spełnić 206 kryteriów MMOG/LE z takich obszarów jak: strategia i rozwój, organizacja pracy, planowanie produkcji i zdolności produkcyjnej, obsługa klienta, kontrola produkcji i produktów, czy też relacje z dostawcami – powiedział Adam Piętera manager rozwiązań motoryzacyjnych QAD Polska.

Firma QAD działa w sektorze motoryzacyjnym od ponad 25 lat. Z jej rozwiązań korzysta 7 z 10 największych światowych dostawców sektora. Wdrożenie systemu informatycznego QAD Enterprises Applications ułatwia spełnienie 206 kryteriów standardu MMOG/LE.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu