Lawson Software mianuje dr. Eberharda Ludwiga dyrektorem ds. usług serwisowych w Europie Środkowej

HILDEN, Niemcy, 11 sierpnia 2008 r. – Firma Lawson Software (Nasdaq: LWSN) poinformowała o powołaniu dr. Eberharda Ludwiga na stanowisko dyrektora ds. serwisu na Europę Środkową. Ludwig rozpoczął pracę 1 lipca 2008 roku. Będzie sprawował kontrolę nad działem Lawson Professional Services w regionie Europy Środkowej i będzie odpowiedzialny za obsługę klientów firmy Lawson i wspieranie ich w osiągnięciu jak największych zysków dzięki korzystaniu z poszczególnych aplikacji. Dział usług profesjonalnych firmy Lawson (Lawson Professional Services) oferuje wiedzę i doświadczenie 1 700 specjalistów, którzy obsługują klientów w 40 krajach na całym świecie.

Dr Eberhard Ludwig przeszedł do firmy Lawson z Schieder Furniture Group, gdzie przez siedem lat pełnił funkcję dyrektora ds. informatycznych i był odpowiedzialny za stworzenie i wdrożenie strategii IT, zarządzanie działem usług IT oraz logistykę w całym przedsiębiorstwie. Wcześniej dr Ludwig był dyrektorem wyższego szczebla w firmach PSIPENTA Software Systems i Baan Deutschland GmbH. Przyczynił się w znacznym stopniu do skierowania na nowy tor procesów biznesowych w krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstwach.

– Cały czas inwestujemy w dział Lawson Professional Services, by móc dalej wspierać naszych klientów w optymalizacji poszczególnych aplikacji – powiedział Stephen Thornton, wiceprezes ds. regionu EMEA w firmie Lawson. – Z dużą radością witamy dr Ludwiga w naszym zespole. Wnosi on do naszej firmy bogactwo doświadczeń i wiedzy, które pomogą nam nie tylko usprawnić naszą obsługę klienta, ale także funkcjonowanie całej firmy – dodał Stephen Thornton.

Dr Ludwig studiował inżynierię mechaniczną na Uniwersytecie Hanowerskim, a tytuł doktora uzyskał w Institut für Fabrikanlagen (Instytut urządzeń fabrycznych). Pracował także jako asystent akademicki i wykładowca.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu