Fundacja Świętego Mikołaja laureatem nagrody Caritas

Fundacja Świętego Mikołaja – przygotowująca kampanie społeczne na rzecz rodzinnych domów dziecka oraz poprawy sytuacji matek na rynku pracy – została laureatem prestiżowej nagrody Ubi Caritas w kategorii „Współpraca”. W tym roku Caritas Polska zorganizowała już 5. edycję konkursu.

Nagrody Ubi Caritas (Gdzie Miłość) przyznawane są za działalność charytatywną od 2003 roku. Wyróżnienie to ma być zachętą dla innych instytucji oraz osób prywatnych, aby aktywnie włączyli się w działania mające na celu pomoc osobom potrzebującym i biednym.

„Przyznana nagroda Ubi Caritas jest dla nas wielkim wyróżnieniem. Potwierdza ona skuteczną współpracę z Caritas Polska na rzecz rozwiązywania najważniejszych problemów występujących w polskim społeczeństwie. Jest również symbolicznym uhonorowaniem 10-letniej działalności Fundacji. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania będą kontynuowane i zaowocują kolejnymi sukcesami” – mówi Joanna Paciorek, wiceprezes Fundacji Świętego Mikołaja.

Caritas Polska była jednym ze współorganizatorów kampanii społecznej Fundacji Świętego Mikołaja „Mama w pracy” na rzecz poprawy sytuacji matek na rynku pracy. Wcześniej, organizacja współpracowała z Fundacją przy kampanii „Bóg się rodzi” skierowanej do kobiet samotnie wychowujących dzieci.

Uroczysta gala wręczania nagród i wyróżnień odbędzie się 4 października 2008 roku w Teatrze Polskim w Warszawie.

Fundacja Świętego Mikołaja rozpoczęła niedawno realizację projektów edukacyjnych wyłonionych w ramach konkursu towarzyszącego kampanii Grunt to rodzina. W tym roku Fundacja pomaga 985 dzieciom z całej Polski, które uczestniczą w 137 przedsięwzięciach edukacyjnych. Środki przekazane na ten cel wyniosły blisko 930 tysięcy złotych.

Ponadto, wkrótce Fundacja Świętego Mikołaja rozpocznie przygotowania do kolejnej edycji kampanii „Mama w pracy”, mającej na celu poprawę sytuacji matek na rynku pracy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu