Najszybszy serwer plików QNAP TS-509 PRO dostępny w Polsce

Spółka EPA Systemy, www.profipc.pl, wprowadza do sprzedaży w Polsce nowy serwer plików QNAP TS-509 PRO, przeznaczony dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz zaawansowanych użytkowników indywidualnych. Zastosowane w urządzeniu rozwiązania oferują dużą wydajność, pojemność, bezpieczeństwo i łatwe zarządzanie Producentem jest firma QNAP Systems Inc., lider na rynku rozwiązań biznesowych z zakresu systemów magazynowania informacji. Sugerowana cena QNAP TS-509 PRO wynosi 2990 PLN netto.

Nowy serwer jest wyposażony w energooszczędny i szybki procesor Intel Celeron 1.6GHz oraz pamięć 1GB DDR II, zapewniające wyjątkową wydajność dla aplikacji i użytkowników korzystających jednocześnie z wielu dostępów do plików. Serwer pracuje pod kontrolą zmodyfikowanego systemu Linux umieszczonego wraz z dodatkowymi aplikacjami na nieulotnej pamięci typu flash dla zapewnienia najwyższej stabilności i niezawodności działania. Dodatkowo TS-509 PRO jest wyposażony w dwa gigabitowe interfejsy sieciowe, które mogą być skonfigurowane jako łącze z redundancją (FAILOVER) lub balansowaniem obciążania (LOAD BALANCING). Oczywiście możliwe jest również skonfigurowanie interfejsów sieciowych dla dwóch oddzielnych podsieci adresowych, co zwiększa możliwości konfiguracji dostępu do danych dla użytkowników.

Serwer wyposażony jest również w najlepszy w swojej klasie system RAID dla zabezpieczenia danych i bardzo solidne kieszenie HOT-SWAP dla pięciu dysków SATA 3.5”. Całość jest przykładem na naprawdę nowe doświadczenie z zakresu ciągłego dostępu i współdzielenia danych, zabezpieczenia pamięci masowej i dodatkowych możliwości serwerowych przy najniższym możliwym koszcie utrzymania.

„Nowy serwer QNAP TS-509 PRO jest dedykowany dla użytkowników biznesowych wymagających wydajności, dużej pojemności i łatwego zarządzania. Wydajny system RAID zabezpieczający dane na wypadek awarii dysków pozwala na uniknięcie wypadku utraty wartościowych informacji oraz zwiększa bezpieczeństwo współdzielenia danych w sieci. Jesteśmy pewni, że TS-509PRO jest idealnym rozwiązaniem dla Klientów posiadających najwyższe wymagania” powiedział Kent Tsai, Menadżer Działu Rozwoju firmy QNAP.

Dodatkowo wbudowany podręczny ekran LCD zapewnia szybką instalację i konfigurację system bez konieczności włączania komputera co znacznie przyspiesza obsługę systemu. Możliwość programowania czasu włączania i wyłączania zasilania oraz funkcja WOL (Wake on LAN, czyli uruchomienie przez sieć) pozwalają administratorom IT na elastyczne zarządzania serwerami NAS QNAP także zdalnie przez sieć. Obsługa systemu nadzoru na pracą dysków twardych S.M.A.R.T oraz rozbudowany system logowania działań użytkowników pozwala na bardzo dokładne kontrolowanie stanu urządzenia.

QNAP TS-509PRO zapewnia oprócz typowego współdzielenia plików w sieci lokalnej wiele funkcji dodatkowych jak np. serwer FTP, serwer wydruku (obsługuje do trzech drukarek jednocześnie), serwer stron webowych z obsługą baz danych MySQL oraz PHP 5 i wbudowanym systemem zarządzania treścią CMS Joomla. Wszystkie te funkcjonalności dostępne są dla platform Windows, Linux, Unix oraz Mac.

Użytkownik może także skorzystać z funkcji zdalnej, szyfrowanej replikacji danych na drugi dowolny serwer firmy QNAP lub inny serwer wyposażony w funkcję RSYNC oraz tworzenia kopii zapasowych na zewnętrznych dyskach podłączonych przez USB jako najlepszej formy zabezpieczenia danych. Bezpieczeństwo dostępu do danych jest zapewnione przez szyfrowane łącza SSL/TLS, logowanie SSH oraz kontrolowanie dostępu na poziomie adresów IP. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje także bezpłatne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych z wszystkich komputerów w sieci lokalnej na serwerze QNAP.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu