Nowe Keyboardy Casio z funkcją nauki gry i mp3

  • by

W ofercie firmy CASIO pojawiły się dwa nowe keyboardy CTK-2000 i LK-220.  Dzięki rozbudowanemu systemowi nauki gry i możliwości podłączenia mp3, otwierają nowe możliwości przed przyszłymi użytkownikami.

Gra na keyboardach od dawna cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród artystów w różnym wieku i poziomie zaawansowania. Na rynku istnieje wiele szkół oferujących naukę gry na tych instrumentach. Wraz z postępem techniki urządzenia stają się coraz bardziej rozbudowane, jednak często nie ma to wpływu na łatwość obsługi. Modele CTK-2000 i LK-220 z systemem nauki gry Step-up oraz gniazdami do podłączenia mp3 i cd playera, to urządzenia skierowane nie tylko dla lubiących nowinki techniczne, ale przede wszystkim chcących nauczyć się lub rozwijać umiejętności muzyczne.

<br />

Keyboard Casio CTK-2000 bazuje na nowej syntezie AHL, wytwarzającej naturalny dźwięk dostosowujący się do różnych gatunków muzycznych. Dysponuje bazą 400 brzmień i 150 rytmów połączonych z rozbudowanym systemem nauki gry, tzw. Step-Up. Nowością w tego typu keyboardach jest możliwość podłączenia odtwarzacza mp3 lub cd playera, co daje możliwość zagrania wraz z ulubionym zespołem. Z myślą o muzykach lubiących „bawić się” dźwiękami, wprowadzono funkcję samplingu i 10 efektów cyfrowych.

Model Casio LK-220 jest skierowany głównie do początkujących użytkowników, którzy z pewnością docenią jego możliwości. Keyboard ma wbudowany moduł brzmieniowy AHL oraz bazę 400 brzmień i 150 rytmów. Duży, łatwy do odczytu wyświetlacz, ułatwia pracę z urządzeniem, a funkcja automatycznego akompaniamentu, wbudowany port USB i dołączany do zestawu mikrofon czynią z niego doskonały instrument do nauki gry. Ten model instrumentu posiada również, udoskonalony system nauki grania krok po kroku Step-Up oraz podświetlane klawisze, ułatwiające naukę wskazując jaki klawisz należy wcisnąć w danym momencie.

Oba modele są szczególnie przydatne do nauki gry na keyboardzie. Nowe możliwości keyboardów Casio CTK – 2000 oraz LK – 220 pozwolą rozwinąć umiejętności zarówno tym, grającym już na instrumencie, jak i tym którzy dopiero stawiają swoje pierwsze muzyczne kroki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu