Siatkarscy mistrzowie i moc pozytywnej energii na plaży w Sopocie

  • by

Już w najbliższy weekend w Sopocie odbędzie się finałowy turniej Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Impreza zgromadzi 24 najlepsze polskie pary, a nowego Mistrza Polski poznamy w niedzielę 10. sierpnia. Wstęp na zawody jest bezpłatny. ENERGA, głównym sponsor całego cyklu, przygotowała dla plażowiczów i kibiców siatkówki wiele atrakcyjnych niespodzianek.

W dniach 8-10 sierpnia w Sopocie przy plaży w Łazienkach Północnych (400 m na zachód od molo), odbędzie się wielkie siatkarskie święto – finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. W turnieju wystartują 24 pary z najlepszym dorobkiem punktów rankingowych, zebranych podczas wszystkich wcześniejszych tegorocznych eliminacji mistrzostw.
Zawody w piątek i sobotę rozpoczną się o 9-tej rano i potrwają do około 20-tej pierwszego dnia i 18-tej drugiego. W niedzielę piłka w grze od 10.30 do 16-tej. Tego też dnia odbędą się mecze finałowe, które wyłonią Mistrzów Polski 2008!

Show na plaży i atrakcje ENERGI

Na sopockiej plaży stanie miasteczko siatkarskie, z 3 boiskami, trybunami na 1200 osób, sceną, stoiskami sponsorów i namiotami organizacyjnymi. Dla plażowiczów i kibiców siatkówki ENERGA przygotowała wiele atrakcyjnych niespodzianek. Na terenie zawodów będzie specjalna strefa dla dzieci, w której poprzez gry i zabawy o profilu siatkarskim ten sport jest popularyzowany wśród najmłodszych. Tam też odbywać się będzie edukacyjna gra energetyczna dla dzieci oraz będzie można bawić się na trampolinie i bramce pneumatycznej. Na uczestników zabaw i publiczność czekają praktyczne upominki, które umilą wakacyjny wypoczynek na plaży.

Dodatkowo kibiców zagrzewać będą  do dopingu kabareciarz Bartek Brzeskot, oraz komentator sportowy Maciek Grudziński. W przerwach meczy taneczne show zaprezentują cheerleaderki z poznańskiego zespołu Metrum oraz Mistrzynie Polski Cheerleaders 2007 i uczestniczki tegorocznych Mistrzostw Europy – zespół Maxi Energa (które na co dzień dopingują koszykarzy Energa Czarni Słupsk, a także narodową reprezentację w piłce nożnej).

Siatkarscy mistrzowie w akcji

Zawody te będą rozgrywane systemem podwójnych eliminacji, czyli tzw. brazylijskim. Jego zaletą jest to, że dopiero druga porażka eliminuje z udziału w  turnieju. Mistrzem Polski 2008 zostanie para, które zawody finałowe wygra.

Wśród par, które będą walczyć w Sopocie o złoty medal są pary kadrowiczów, trenujące na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego: Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek ( obecnie najwyżej utytułowana polska para, zdobywcy 5. miejsca na Mistrzostwach Europy Seniorów) oraz  Tomasz Sińczak i Rafał Szternel (m.in. Wicemistrzowie Świata do lat 21 w 2006 roku). Na boisku pojawi się też m.in. bardzo doświadczony Damian Lisiecki (3-krotny Mistrz Polski), w parze z Dominikiem Witczakiem (Mistrz Polski 2006), Michał Krymarys (Mistrz Polski 2006)  i Krzysztof Orman (brązowy medalista na MŚ U 21w 2006 r.). O tytuły będzie też walczył srebrny medalista z ubiegłego roku Patryk Fogel, w parze z Tomaszem Wieczorkiem. Podczas finałów będzie można również podziwiać najwyższego polskiego siatkarza Marcina Nowaka (w duecie z Radosławem Bałabańskim), który w zeszłym roku wywalczył brąz. Niestety nie pojawią się obrońcy tytułu sprzed roku, Kuba Szałankiewicz i Michał Kądzioła, którzy bronią złotego medalu w Mistrzostwach Europy do lat 20 we Włoszech.

Pomiędzy zawodników z turnieju finałowego zostanie rozdzielona pula nagród o łącznej wartości 50.000 zł oraz wręczone będą puchary, medale i nagrody rzeczowe od sponsorów.

Zawody w ramach eliminacji tegorocznych mistrzostw siatkówki plażowej mężczyzn odbywały się w kurortach na nadbałtyckich plażach (Niechorze, Świnoujście, Łeba, Ustka, Ustronie Morskie). Mecze rozpoczynały się w piątek rano i trwały do niedzielnego popołudnia, do rozegrania meczy finałowych. Turnieje eliminacyjne były rozgrywane systemem podwójnych eliminacji, czyli tzw. brazylijskim, co oznacza, że drużyna, która przegra 2 mecze – odpada. W turnieju eliminacyjnym startuje 16 drużyn, z czego 8 będzie rozstawionych na podstawie punktów rankingowych przyznawanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej za wyniki w poprzednich zawodach. Pozostałe 8 miejsc wyłaniają kwalifikacje, które rozgrywane są w piątki.

Sponsorami głównymi zawodów, podobnie jak rok wcześniej, są firma Energa i marka Żywiec.  Patronami medialnymi są Radio Zet, Polsat Sport oraz portal Wirtualna Polska. Z imprezy relacje na żywo będzie pokazywać kanał Polsat Sport: w sobotę oraz w niedzielę w godzinach 12-16. Wszystkie informacje są też dostępne na oficjalnej stronie zawodów www.siatkowkaplazowa.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu