Oracle w polu liderów w raporcie „Magic Quadrant for Enterprise Governance, Risk and Compliance Platforms”

Redwood Shores, Kalifornia, 7 sierpnia 2008 — Firma Oracle poinformowała, że rozwiązanie Oracle Governance, Risk and Compliance Manager (Oracle GRC Manager) zostało umieszczone w polu liderów w najnowszym raporcie firmy Gartner pt. Enterprise Governance, Risk and Compliance Platforms Magic Quadrant 2008.

Raport „Magic Quadrant” firmy Gartner dostarcza wskazówek organizacjom, które chcą zakupić, wymienić lub zaktualizować swoje rozwiązania. Producenci z danego segmentu rynku są w nim klasyfikowani w oparciu o kompletność wizji organizacji oraz zdolność do jej realizacji.

Rozwiązanie Oracle GRC Manager automatyzuje proces zarządzania wewnętrznymi mechanizmami nadzoru i pomaga zwiększyć efektywność procesów zapewniania zgodności z przepisami oraz procedurami wewnętrznymi. Oparty na czołowej na rynku technologii zarządzania treścią, Oracle GRC Manager jest punktem centralnym koordynującym wszystkie inicjatywy GRC, co umożliwia użytkownikom, m.in. dyrektorom ds. zarządzania ryzykiem – połączyć rozproszone działania z zakresu GRC w licznych jednostkach biznesowych, lokalizacjach i systemach informatycznych. Według firmy Gartner producenci, którzy znaleźli się w polu liderów, wykazali sprawdzone możliwości funkcjonalne rozwiązań GRC w zakresie wszystkich czterech podstawowych funkcji zarządzania — zarządzania audytem, zarządzania zgodnością z przepisami, zarządzania ryzykiem oraz zarządzania regułami. Wdrożyli oni również powyższe rozwiązania na tym samym poziomie w kilku różnych branżach.

„W dobie nowoczesnej rachunkowości organizacje na całym świecie zdają sobie sprawę, jak ważne jest posiadanie jednej, zintegrowanej platformy, która podniesie jakość i zwiększy efektywność programów zgodności z przepisami i procedurami wewnętrznymi, a także dostarczy zaawansowanych mechanizmów analizy ryzyka i zarządzania nim” — powiedziała Agnieszka Beresińska, Business Consulting Manager w Oracle Polska. „Miejsce firmy Oracle w polu liderów rankingu Magic Quadrant for Enterprise Governance, Risk and Compliance firmy Gartner jest świadectwem naszych możliwości w zakresie oferowania kompleksowych usług GRC, co umożliwia klientom uproszczenie zarządzania zgodnością z przepisami i ograniczenie jego kosztów”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu