Grupa Polska Stal SA zwiększa zyski

377 mln 372 tys. złotych wyniosły w pierwszym półroczu tego roku obroty Grupy Polska Stal SA. Zysk netto spółki zakupowej w tym czasie osiągnął poziom 764 tys. zł. Dla porównania w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2007 r. GPS SA wypracowała zysk netto w wysokości 653 tys. zł.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Grupa Polska Stal zmieniła formę prawną – ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością została przekształcona w spółkę akcyjną.

– Przekształcenie w spółkę akcyjną pozwoli akcjonariuszom na szybsze podjęcie działań w kierunku konsolidacji, jeżeli zapadłaby taka zgodna decyzja – podkreśla Marek Żołubowski, prezes GPS SA. – Jako spółka akcyjna szybciej będziemy mogli podjąć decyzję o ewentualnym zakupie zakładu produkcyjnego działającego w branży stalowej oraz poszerzeniu grona akcjonariuszy. Dzięki zmianie formy prawnej spółka zyskuje także prestiż i zwiększa wiarygodność wśród partnerów handlowych i instytucji finansowych.

Przekształcenie w spółkę akcyjną pozwoli spółce na zapowiadany wcześniej debiut giełdowy. Jednak, jak podkreśla prezes Żołubowski nie należy spodziewać się tego w najbliższym czasie. Spółka przyjęła zasadę, że tak poważnych decyzji nie będzie podejmować gwałtownie, tym bardziej, że aktualna sytuacja na warszawskim parkiecie nie sprzyja wprowadzaniu spółek na giełdę.

Na razie GPS SA skupia się na powiększeniu liczby udziałowców o nowe firmy, w tym także produkcyjne, co zwiększy potencjał spółki. Spółka koncentruje się na rynku krajowym, ale planuje zwiększyć eksport do krajów Europy Zachodniej. Grupa Polska Stal SA chce w roku 2008 znacznie zwiększyć przychody ze sprzedaży wyrobów hutniczych, które w roku ubiegłym wyniosły 685 mln zł. Założeniem firmy na 2008 r. jest wzrost zysków o minimum 8 proc.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu