Dotpay partnerem biznesowym IBM

IBM i serwis płatności internetowych Dotpay podpisały umowę o partnerstwie. W wyniku zawartego porozumienia, użytkownicy platformy handlowej IBM WebSphere Commerce mogą korzystać  z rozwiązań e-płatności oferowanych przez Dotpay.

IBM WebSphere Commerce jest platformą handlu internetowego wykorzystywaną przez międzynarodowe firmy i korporacje z branży e-commerce. Elastyczność rozwiązań pozwala  dostosować funkcjonalność produktu do formy i skali działalności handlowej, umożliwiając realizację transakcji w trzech modelach: bezpośrednim – z klientami indywidualnymi i firmami, pośrednim – przez partnerów handlowych lub w modelu mieszanym.

Rozwiązania e-płatności oferowane przez Dotpay zostały wdrożone we wszystkich wymienionych modelach biznesowych platformy WebSphere Commerce, wzbogacając ją o kompleksowe rozwiązania obsługi transakcji internetowych. Klienci korporacyjni oraz partnerzy IBM mogą w pełni korzystać z szerokiej oferty Dotpay w zakresie obsługi bezgotówkowych i gotówkowych transferów pieniężnych pomiędzy kupującymi a sprzedającymi w sieci Internet, na całym świecie. Wybór Dotpay, jako pośrednika w międzynarodowych transakcjach internetowych dla platformy IBM WebSphere Commerce, podyktowany został przede wszystkim zaawansowaniem technologicznym oraz szeroko pojętym bezpieczeństwem systemu i transakcji elektronicznych, potwierdzanym z jednej strony przez codziennie badania McAfee, z drugiej przez certyfikat zgodności ze standardami PCI DSS wydanym przez międzynarodowe organizacje płatnicze – Visa, Mastercard, American Express oraz Discover.

Przedstawiciele obu firm podkreślają, iż współpraca partnerska pozwoli na wymianę technologiczną, a w konsekwencji na dalszy dynamiczny rozwój produktów i usług oferowanych przez IBM i Dotpay.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu