Przejdź do treści

SPECJALNE URZĄDZENIE DO KASOWANIA DANYCH POMOŻE POLSKIM PRZEDSIĘBIORCOM

Katowice – 6 sierpnia 2008. Bezpowrotne usunięcie najistotniejszych dla firmy dokumentów wymaga bardziej zaawansowanych technik niż jedynie użycie funkcji „delete” lub sformatowanie dysku twardego. Każdego dnia przekonują się o tym przedsiębiorcy, którzy odnajdują kluczowe dla swojej firmy informacje w Internecie bądź w rękach konkurencji. Teraz sytuacja może się zmienić. W katowickim laboratorium firmy Kroll Ontrack zainstalowano Degausser DG.02, jedno z najmocniejszych urządzeń przeznaczonych do bezpowrotnego kasowania danych. 

Urządzenie, które wymiarami nie różni się od przenośnej lodówki, w niecałe cztery sekundy bezpowrotnie usuwa dane z każdego nośnika, niezależnie od jego pojemności. Degausser DG.02 jest jednym z najmocniejszych urządzeń tego typu przeznaczonych do kasowania danych.

Moc działającego degaussera jest tak duża, że z większości pozostawionych w odległości dwóch metrów od niego urządzeń takich jak telefony komórkowe, komputery, czy cyfrowe aparaty fotograficzne, mogą przypadkowo zostać usunięte wszystkie dane. Dlatego też, ze względów bezpieczeństwa, obsługa urządzenia odbywa się zdalnie przy pomocy pilota.

– Mimo że wiele osób wciąż sądzi, że po wciśnięciu klawisza „delete” nikt już nie będzie mógł odczytać ich danych, obserwujemy zwiększenie świadomości opieki nad cyfrowymi dokumentami. Coraz więcej firm i instytucji zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są odpowiednie procedury związane z kasowaniem tajnych, ale już nie wykorzystywanych informacji firmowych. Świadczy o tym choćby fakt, że z roku na rok zwiększa się liczba pytań i zleceń dotyczących kasowania najistotniejszych dokumentów – mówi Paweł Odor, główny specjalista Kroll Ontrack w Polsce.

Wykorzystanie Degaussera DG.02 to obecnie jedna z najpewniejszych metod bezpowrotnego kasowania danych firmowych. Jest to również najskuteczniejsza metoda w przypadku, gdy nośnik jest uszkodzony i niemożliwe jest zastosowanie specjalistycznego programu kasowania danych. O skuteczności degaussera może świadczyć m.in. fakt, że z urządzenia tego korzystają służby bezpieczeństwa wielu państw, w tym Polski, gdzie usuwane są bezpowrotnie dane niejawne, poufne, tajne i ściśle tajne. Degausser DG.02 jest także dostępny w ofercie sprzedażowej polskiego oddziału Kroll Ontrack.