Nowa usługa ASTER – bezprzewodowy dostęp do internetu w domu i biurze

  • by

Od 6 sierpnia br. ASTER oferuje swoim klientom nową usługę WiFi, dzięki której będą oni mogli cieszyć się szybkim i wygodniejszym dostępem do internetu w dowolnym punkcie domu.

Usługa WiFi (Wireless Fidelity) umożliwia użytkownikowi uzyskanie dostępu do internetu oraz zapewnia możliwość tworzenia bezprzewodowej sieci lokalnej (WLAN) w domu lub biurze.

Klient będzie mógł wybrać jeden z dwóch trybów pracy dostępu WiFi:

  • BRIDGE (ustawienia domyślne) – opcja polecana użytkownikom wymagającym bezprzewodowego dostępu do internetu z możliwością podłączenia do 32 komputerów
  • NAT (Network Address Translation) – opcja polecana użytkownikom wymagającym bezprzewodowego dostępu do internetu oraz możliwości tworzenia sieci lokalnej do 4 urządzeń.

Usługa WiFi w ASTER dostarczana jest za pośrednictwem jednego modemu kablowego integrującego usługi: internetu, WiFi oraz telefonii. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć ilość sprzętu i okablowania jakie trzeba instalować w lokalu. Teraz użytkownik sam może wybierać, czy chce podłączyć komputer do internetu przewodowo (Ethernet) czy korzystać z dostępu WiFi.

„Laptopy powoli stają się standardem nie tylko w biurach, ale również w domach prywatnych. Bezprzewodowy dostęp do internetu pozwala na pełne wykorzystanie podstawowego atutu tego typu komputerów – mobilności. Klient, który zdecyduje się na skorzystanie z naszej nowej usługi zyska komfort używania internetu w dowolnym, wybranym przez siebie, punkcie domu lub biura – nie będzie już „przywiązany do miejsca” – mówi Joanna Pasynkiewicz, Wiceprezes Zarządu ASTER. Warto też pamiętać, że nie tylko laptopy mogą korzystać z sieci bezprzewodowej. Komputery osobiste, wyposażone w odpowiednią kartę, także łączą się z siecią WiFi w sposób bezprzewodowy. Coraz częściej zdarza się, że w domu posiadamy komputer stacjonarny, z którego korzystają najmłodsi, natomiast rodzice coraz częściej, używają laptopy. Klienci, którzy zdecydują się na usługę WiFi  w ASTER, będą mogli zwiększyć ilość używanych przez siebie komputerów.

Usługę WiFi można zamówić w dowolnym Salonie ASTER, pod numerem Infolinii ASTER 0801 014 014 lub 022 4 014 014.

Miesięczny abonament za korzystanie z usługi bezprzewodowego dostępu do internetu w okresie obowiązywania promocji wynosi: przez pierwsze 2 miesiące –1 zł; kolejne 12 miesięcy 12.90 zł.

Usługa dostępu do internetu oferowana jest przez ASTER już od 1998 r. Szerokopasmowy dostęp do internetu ASTER umożliwia transfer danych z szybkością do 10 Mb/s. Dzięki temu klienci mogą bez najmniejszych problemów jednocześnie przesyłać duże pliki multimedialne oraz korzystać z przeglądarek internetowych i programów komunikacyjnych. Brak limitu transferu powoduje, że każdy z użytkowników może pobrać i wysłać dowolną liczbę plików.

Z myślą o bezpiecznym i komfortowym korzystaniu z internetu, ASTER oferuje swoim klientom program antywirusowy F-Secure, który zapewnia kompleksową ochronę komputera przed zagrożeniami z sieci, wirusami, atakami hakerów czy programami szpiegującymi. Nowoczesny system firewalli, a także system kodowania danych oraz dwudziestoczterogodzinny monitoring sieci zmniejsza potencjalne zagrożenie komputerów. Wszystkie konta e-mail w domenie ASTER wyposażone są w bezpłatną usługę „antyspam”. W pakietach oferujących usługi internetowe przewidziano również przestrzeń dyskową, którą Klient może wykorzystać np. do uruchomienia własnego serwisu WWW lub dodatkowych kont e-mail.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu