JAMBOX i polskie kultowe filmy animowane na śląskich osiedlach

JAMBOX Kablówka 3 Generacji we współpracy ze Studiem Filmów Rysunkowych (SFR) w Bielsku Białej organizuje pokaz polskich filmów animowanych dla dzieci w 5 miastach aglomeracji śląskiej. W ciągu dwóch ostatnich tygodni sierpnia na osiedlach w Katowicach, Gliwicach, Bytomiu, Siemianowicach Śląskich i w Radzionkowie odbędą się projekcje najpopularniejszych bajek stworzonych w SFR. Telewizja JAMBOX włącza się w ten sposób do obchodów 60-lecia polskiej animacji, koordynowanego przez Polskie Wydawnictwo Audiowizualne. Pokazy zostały objęte patronatami medialnymi przez: TV Silesia, Radio Katowice, Echo Miasta, serwis naszemiasto.pl

Współpraca z SFR to kolejna, po katowickiej Akademii Sztuk Pięknych instytucja, która rozpoczęła współpracę z telewizją JAMBOX. Podpisane porozumienie, poza publicznymi pokazami bajek, zakłada możliwość prezentacji kultowych filmów animowanych stworzonych przez wytwórnię w Bielsku-Białej na platformie JAMBOX dzięki usłudze wypożyczalni filmów VOD (video na żądanie).

Pokazy bajek dla dzieci zostaną przeprowadzone w obiektach zlokalizowanych na terenie wybranych 6 osiedli (w siedzibach lokalnych dostawców internetu, domach kultury, bibliotekach itp.) w 5 miastach aglomeracji śląskiej. Każdy pokaz potrwa około 45 minut. Wstęp na projekcje jest bezpłatny.

Nowoczesna telewizja kablowa powinna być czymś więcej niż tylko narzędziem do oglądania narzuconych przez nadawcę programów telewizyjnych – mówi Łukasz Sukiennik, Dyrektor marketingu SGT S.A. – Chcemy, żeby nasi klienci mogli w maksymalnym stopniu decydować o przeznaczeniu swojego telewizora a nawet zamienić go w multimedialny portal. Nietypowe programy tematyczne jak kanał ASP, dostępność polskich bajek, dostęp do Internetu, gry w telewizorze to wizja, którą już dziś udaje nam się realizować – podkreśla. Sami mamy sentyment do filmów animowanych, na których się wychowaliśmy. Zależy nam na tym aby kultywować tradycje polskiej animacji i pokazywać je szerszej publiczności – dodaje.

Pokaz filmów animowanych „Kultowe wieczorynki z JAMBOX” to pierwsze w Polsce tego typu przedsięwzięcie organizowane przez telewizję kablową.  Organizatorzy planują już podobne wydarzenia w kolejnych latach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu