Szybkie i efektywne kosztowo drukarki kolorowe Ricoh GelSprinter™

Warszawa – 5 sierpnia 2008 r. – Ricoh Polska Sp. z o.o. ogłosiła wprowadzenie do oferty kolejnych urządzeń, wyposażonych w technologię GelSprinter™ – Aficio™GX2500 oraz Aficio™GX7000 . Aficio™GX2500 to idealny model dla jednoosobowych biur i małych grup roboczych poszukujących niedrogiej drukarki kolorowej do zastosowań biznesowych, zaś grupy robocze potrzebujące wydruków A3 powinny zainteresować się modelem Aficio™GX7000. Obie propozycje umożliwiają drukowanie w kolorze w cenie zbliżonej do konwencjonalnych wydruków czarno-białych.

Ricoh, dzięki rewolucyjnej technologii GelSprinter™, zaspokaja potrzeby użytkowników w zupełnie nowy sposób. Drukarki serii GelSprinter™ wykorzystując płynny żel, zamiast tradycyjnego tonera czy atramentu, umożliwiają uzyskanie niedrogich, wodoodpornych i nie blaknących pod wpływem słońca wydruków. Najważniejszą zaletą technologii Liquid Gel™ jest natychmiastowe schnięcie czynnika drukującego po nałożeniu na papier. Dzięki tej technologii możliwe jest szybkie drukowanie nawet w trybie obustronnym. Szybkość wydruku sięga 28/29 stron na minutę, zarówno w wydrukach kolorowych jak i monochromatycznych.

Przy użyciu specjalnego trybu Level Color™ koszt kolorowego wydruku zbliżony jest do wydruku czarno-białego. Funkcja ta odróżnia tekst od obrazów i grafiki. Teksty drukowane są  z normalnym nasyceniem, natomiast przy kolorowym wydruku obrazów i grafiki w tym samym dokumencie oszczędza się do 50% czynnika drukującego. W przeciwieństwie do tzw. trybów roboczych dostępnych w innych drukarkach, tryb Level Color™ zapewnia za każdym razem doskonałą jakość i ostrość tekstów drukowanych na czarno, do rozdzielczości 1200dpi.
1 drukarki, GelSprinter, Ricoh Polska
Urządzenia GX2500 i GX7000 to przede wszystkim szybkie wydruki kolorowe. Oprócz wydajności i efektywności kosztowej, nowe urządzenia wyróżniają się łatwością instalacji i obsługi. Wielu użytkowników, dla których przeznaczone są nowe modele Ricoh, samodzielnie instaluje, obsługuje i utrzymuje swoje drukarki. W przeciwieństwie do drukarek laserowych nie jest potrzebny żaden zestaw serwisowy – głowice posiadają funkcję samooczyszczania, a specjalny sterownik Ricoh RPCS™ umożliwia szybki i prosty wydruk. Inne oszczędności kosztowe realizowane są poprzez możliwość wykorzystywania normalnego papieru lub papieru z surowca wtórnego oraz niskie zużycie energii.

Aficio™GX7000 i Aficio™GX2500 to najnowsze produkty z serii Ricoh GelSprinter™ dostępne na rynku polskim odpowiednio w cenie 2900zł oraz 600zł i objęte 12 miesięczną gwarancją. Firma produkuje jeden z najszerszych asortymentów kopiarek, drukarek, skanerów, faksów i urządzeń wielofunkcyjnych, a także zaawansowane rozwiązania programowe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu