Specjalne wyróżnienie od GPW dla Biznes.net i MCI Management w konkursie na „Modelowy serwis relacji inwestorskich”

przez | 05/08/2008

Serwis dla profesjonalistów Biznes.net oraz notowana na warszawskim parkiecie spółka MCI Management otrzymały specjalne wyróżnienie od Giełdy Papierów Wartościowych w konkursie na “Modelowy Serwis Relacji Inwestorskich“. Wyróżnienie dotyczy wspólnie przygotowanej zakładki „Relacje inwestorskie” portalu Grupy MCI, w ramach której inwestorzy i przedstawiciele spółki giełdowej mogą korzystać z funkcjonalności portalu społecznościowego. Zastosowanie widgetów i integracji strony Grupy MCI z portalem Biznes.net wprowadziło nową jakość w zakresie relacji inwestorskich tej spółki, szczególnie w kontaktach z drobnymi akcjonariuszami.

Zadaniem konkursowym było opracowanie optymalnej, modelowej zawartości oraz funkcjonalności zakładki „Relacje Inwestorskie” na stronie internetowej spółki giełdowej. W konkursie udział wzięło 9 firm. Wszystkie z nich to podmioty mające doświadczenie w zakresie usług PR/IR oraz w obsłudze i współpracy ze spółkami giełdowymi.

W dniu 31 lipca 2008 r. specjalne wyróżnienie dla Biznes.net i MCI Management przyznało Jury konkursu w składzie :

  • Ludwik Sobolewski – Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych
  • Marek Szuszkiewicz – Dyrektor Zarządzający Pionem Nadzoru Rynku Kapitałowego w KNF
  • Artur Sierant – Wiceprezes Zarządu spółki Presspublica
  • Iwona Sroka – Dyrektor Biura Promocji i Informacji Publicznej GPW
  • Ewa Gajewska-Markiewicz – Wicedyrektor Działu Emitentów GPW

Specjalnym wyróżnieniem nagrodzona została zakładka „Relacje Inwestorskie” Grupy MCI (http://mci.pl/raporty_gieldowe.php), w ramach której można znaleźć nie tylko bogate archiwum dokumentów spółki giełdowej – raportów bieżących, analiz, prezentacji strategii i odpowiedzi na często zadawane pytania. Zakładka ta zawiera też mechanizmy społecznościowe portalu Biznes.net zintegrowane ze stroną Grupy MCI w prosty sposób poprzez widgety.

Dzięki kombinacji archiwum informacji o spółce oraz mechanizmów interaktywnych inwestorzy oraz przedstawiciele Grupy MCI mogą w nieformalny sposób rozmawiać poprzez dwa blogi (oficjalny i nieoficjalny), forum dyskusyjne, a także przeglądać swoje profile i przesyłać wiadomości prywatne. Wprowadza to nową jakość w zakresie relacji inwestorskich tej spółki, szczególnie w kontaktach z drobnymi akcjonariuszami.

Nawiązany dialog i nowa jakość relacji inwestorskich została zilustrowana dla celów konkursu w komiksowej prezentacji, w ramach której Andrzej Wojciechowski (http://biznes.net/profil/andrzej_wojciechowski) – drobny akcjonariusz MCI oraz członek Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych – opowiada o swoich celach, oczekiwaniach i relacjach ze spółką giełdową, w którą zainwestował całkiem spore pieniądze.

Organizator konkursu – Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu. Na podstawie zgłoszonych do konkursu prac Jury konkursowe zaproponuje uniwersalny, optymalny i modelowy zakres dla serwisu RI, a nagrodzone firmy zostaną zaprezentowane i uhonorowane podczas warsztatu – konferencji dla spółek giełdowych. Konkurs jest elementem działań GPW związanych z Programem Wspierania Płynności.

Modelowe opracowanie będzie również wdrożone przez Giełdę, po jej przekształceniu w spółkę publiczną. GPW wyraża nadzieje, że będzie to także standard przyjmowany przez wszystkie spółki giełdowe w zakresie relacji między emitentami, a inwestorami w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.