Grupa Polska Stal Spółką Akcyjną

Grupa Polska Stal, zgodnie z wcześniejszymi planami zmieniła swoją formę prawną. GPS Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością została przekształcona w Spółkę Akcyjną. Firma nadal zrzesza 10 dystrybutorów i przetwórców stali, którzy zostali automatycznie jej akcjonariuszami.

Przekształcenie w spółkę akcyjną pozwala akcjonariuszom na szybsze  podjęcie działań w kierunku konsolidacji, jeżeli zapadłaby taka zgodna decyzja.  Aktualnie spółka jednak podejmie szybciej decyzję o ewentualnym zakupie zakładu produkcyjnego działającego w branży stalowej oraz poszerzeniu grona akcjonariuszy. Dzięki zmianie formy prawnej spółka zyskuje także prestiż i zwiększa wiarygodność wśród partnerów handlowych i instytucji finansowych – mówi Marek Żołubowski, prezes GPS.

Konwersja ta umożliwi pełną konsolidację, a także wejście Grupy na giełdę. Jednak z uwagi na niekorzystną sytuację na warszawskim parkiecie Zarząd Spółki nie podejmuje jeszcze stosownych kroków w tym kierunku. Na razie Spółka skupi się na poszerzeniu listy udziałowców o nowe firmy, także produkcyjne, oraz rozwinięciu sprzedaży eksportowej. Grupa Polska Stal S.A. chce w roku 2008 znacznie zwiększyć swoje przychody ze sprzedaży wyrobów hutniczych, które w roku ubiegłym wyniosły 685 mln zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu