Nowa odsłona Webhosting.pl. Portalu technologii internetowych – kolejne kategorie, odświeżony layout i znani współpracownicy

home.pl, dostawca usług internetowych, ma przyjemność poinformować o uruchomieniu nowej wersji Webhosting.pl – pierwszego na polskim rynku serwisu poruszającego w szerokim aspekcie tematy związane z hostingiem, globalną Siecią i usługami internetowymi. W nowej wersji portalu zastosowano nowoczesny układ graficzny, wprowadzono kolejne działy oraz zaprezentowano nowych współpracowników – czołowych polskich blogerów.

Pierwszą widoczną nowością jest świeży wygląd witryny. Nowy layout jest wynikiem pracy współczesnych designerów i szczegółowego przyglądania się panującym obecnie trendom typograficznym. Czytelnicy zyskali lepszy dostęp do treści. Główna strona pokazuje najnowsze tematy z poszczególnych działów, a kategorie wyświetlają więcej elementów pod względem czasowym. Dzięki temu nikt nie ominie ważnej informacji, albo interesującego artykułu.

Serwis zyskał również nowe kategorie i działy. Do nowej struktury treści wprowadzono: TESTY, PRAKTYKĘ, WHTV oraz SPOŁECZNOŚĆ. W dziale TESTY będą publikowane krótkie testy oraz przeglądy aplikacji i usług sieciowych. Dzięki temu Czytelnicy Webhosting.pl będą wiedzieli, który program jest najlepszy do określonych zastosowań. W dziale PRAKTYKA znajdą się szybkie porady, rozbudowane artykuły i kompletne kursy. To dział, który pomoże Czytelnikom w tworzeniu stron WWW i aplikacji sieciowych.

Ważną nowością jest również uruchomienie w obrębie Webhosting.pl telewizji poświęconej zagadnieniom IT. Składa się ona z dwóch kategorii: Screencastów oraz Wywiadów. Te pierwsze są klipami wideo, w których redakcja pokazuje zastosowania określonych aplikacji i usług. Obok screencastów w WHTV znajdują się również relacje z branżowych spotkań i konferencji.

Dużym nowym działem jest także SPOŁECZNOŚĆ. Tutaj najważniejszą nowością jest zaproszenie do współpracy dwóch czołowych obecnie blogerów IT: Pawła Wimmera (Poradnik Webmastera) oraz Grzegorza Marczaka (Antyweb.pl). Ich wpisy przypadną na pewno do gustu Czytelnikom Webhosting.pl i zachęcą do prowadzenie ciekawych dyskusji na tematy związane z nowymi technologiami.

„Od początku istnienia serwisu chcieliśmy stworzyć miejsce w polskiej Sieci, w którym Czytelnicy zdobędą kompletną wiedzę na temat nowych technologii internetowych. Wiedzę związaną nie tylko z nowinkami ze świata IT, ale również tę gruntowną, która pozwoli im się rozwijać i współtworzyć współczesny rodzimy Internet. Nowa wersja serwisu jest kolejnym krokiem w tym kierunku” – powiedział Dariusz Nawojczyk, redaktor naczelny Webhosting.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu