HLB Frąckowiak i Wspólnicy zaproszona do sieci Grant Thornton International

HLB Frąckowiak i Wspólnicy została zaproszona do członkostwa w jednej z największych w świecie międzynarodowej sieci audytorsko-doradczej Grant Thornton International. Formalne uzgodnienia dotyczące członkostwa zostaną zakończone w najbliższych tygodniach. 

Grant Thornton International jest jedną z wiodących w świecie organizacji zrzeszających firmy audytorsko-doradcze. Ponad 2.400 firm członkowskich i stowarzyszonych w prawie 500 biurach na świecie świadczy usługi audytorskie, usługi doradztwa podatkowego i szeroko rozumianego doradztwa gospodarczego. Poprzez przynależność do sieci zapewniają swoim klientom dostęp do wiedzy i doświadczeń w skali globalnej.

Grant Thornton International dąży do zbudowania pozycji wyrazistego lidera zarówno na poszczególnych rynkach jak i globalnie – w branży usług audytorskich. Strategią organizacji jest otwarte wyrażanie niezależnych, rzetelnych opinii w zagadnieniach dotyczących biznesu oraz szeroko pojętego interesu publicznego.

David McDonnell, Dyrektor Generalny Grant Thornton International podkreślił: „Bardzo się cieszę, że do naszej organizacji dołączył tak silny polski partner. Jego doświadczenie w świadczeniu usług audytorskich, doradztwa podatkowego i gospodarczego również dla spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, doskonale współgra z naszą globalną strategią aktywnego rozwoju na ważnych rynkach”.

„Coraz więcej naszych klientów to klienci międzynarodowi – powiedział Tomasz Wróblewski, Partner Zarządzający HLB Frąckowiak i Wspólnicy. Rośnie również liczba inwestorów zagranicznych decydujących się na rozwijanie swojej działalności na rynku polskim. Połączenie naszego wieloletniego doświadczenia na rynku krajowym z dodatkowymi kompetencjami wynikającymi z obecności w bardzo silnej globalnej sieci pozwoli nam bardziej kompleksowo zaspokajać potrzeby naszych klientów. ”

Założona w 1993 roku HLB Frąckowiak i Wspólnicy jest jedną z najszybciej rozwijających się firm audytorsko-doradczych w Polsce. Świadczone przez nią usługi obejmują cztery główne obszary: audyt, outsourcing księgowości, doradztwo podatkowe oraz doradztwo gospodarcze. W swoich sześciu biurach firma zatrudnia ponad 250 osób.

Klienci firmy, to ponad 700 podmiotów, w tym kilkadziesiąt spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz kilkadziesiąt firm z listy 500 największych polskich przedsiębiorstw. Firma posiada status Giełdowej Firmy Partnerskiej dla MSP i Liderów Rynku Pierwotnego oraz Autoryzowanego Doradcy New Connect.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu