Bardzo dobre wyniki BRE Leasing po I półroczu 2008

Spośród czołówki firm leasingowych BRE Leasing odnotował najlepszy wynik po I półroczu 2008r. w zakresie dynamiki wzrostu nowego portfela. podczas gdy wyprzedzające BRE Leasing w rankingach EFL oraz Raiffeisen Leasing uzyskały odpowiednio 16 i 15 procentowy, a ustępujący mu w tabelach ING Leasing 10 procentowy wzrost, dynamika nowego portfela BRE Leasing wzrosła o 22 procent. W pierwszych sześciu miesiącach 2008 roku łączna sprzedaż umów leasingu wyniosła 1 830,3 mln zł (w analogicznym okresie ubiegłego roku jej wysokość osiągnęła 1 503 mln zł).  Największy 27 procentowy wzrost odnotował BRE Leasing w sektorze ruchomości. 

Według raportu „Rzeczpospolitej” na temat rynku leasingu w połowie 2008 roku, rynek znacząco wyhamował i część specjalistów uważa, że w tym roku dynamika rynku leasingu wyniesie najwyżej kilka procent, a byćmoże zostanie jedynie utrzymany poziom finansowania udzielonego w 2007 roku.

„ Biorąc pod uwagę wynik BRE Leasing prawdopodobnie uda nam się utrzymać wzrost na poziomie 20 procent” – przekonuje Mieczysław Groszek – Prezes BRE Leasing Sp. z o.o.

Spółka rośnie zdecydowanie szybciej od rynku. Jest to efektem dywersyfikacji produktów leasingowych oraz współpracy w Grupie Commerzbanku i BRE Banku, która przekłada się na pozyskiwanie nowych klientów i dostęp spółki do źródeł finansowania. W Pierwszym półroczu udział BRE Leasing w rynku wzrósł do 11,5% wobec 9,7% udziału w czerwcu 2007 (na podstawie wstępnych szacunków rynku za I półrocze).

W II kwartale 2008 r. spółka rozpoczęła współpracę z Pionem Bankowości Detalicznej dla klientów mBanku i MultiBanku oraz BRE Ubezpieczeń, przy leasingu samochodów osobowych dla mikroprzedsiębiorstw.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu