Konkurs dla małych i średnich przedsiębiorstw rozstrzygnięty

WARSZAWA, 1 sierpnia 2008 – Firma Cisco ogłosiła zwycięzców konkursu Growing with Technology Awards. Celem konkursu jest nagrodzenie małych i średnich przedsiębiorstw, (MŚP), które wdrożyły innowacyjne rozwiązania teleinformatyczne i pokazały, w jaki sposób wsparły one ich działalność i rozwój. Wśród tegorocznych finalistów znaleźli się między innymi: jeden z największych polskich sklepów internetowych, firma outsourcingowa oferująca usług z dziedziny komunikacji i informatyzacji, agencja oferująca profesjonalne usługi marketingowe, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Kalisza, lokalny dostawca usług telekomunikacyjnych oraz polski przedstawiciel jednego ze światowych liderów w zakresie napędów i sterowań.

Małe i średnie przedsiębiorstwa są kluczowym elementem polskiej gospodarki, ich działalność konstytuuje 99% procent obrotów handlowych całego kraju. Zatrudniają łącznie ponad 6 milionów ludzi, co stanowi ponad 60% całej dostępnej siły roboczej. Wykorzystywanie najbardziej zaawansowanych spośród dostępnych technologii jest niezbędne, aby małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski sprawnie działały na rynkach międzynarodowych i prezentowały się na nich jako konkurencyjne.

Konkurs Cisco® Growing with Technology Awards jest skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw, które w najbardziej kreatywny i innowacyjny sposób wykorzystały zaawansowane technologie sieciowe w celu promocji swoich produktów i usług, dla podniesienia potencjału i przewagi konkurencyjnej firm, poprawy wewnętrznych operacji czy też rozszerzenia geograficznego swojego zasięgu. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: Customer Relationships oraz Operational Excellence. Laureaci zostaną nagrodzeni sprzętem Cisco o łącznej wartości 50 tysięcy dolarów.

W kategorii Customer Relationships pierwszą nagrodę otrzymała firma outsourcingowa Klonex-VCS PUH Sp. z o.o. Została ona wyróżniona za wykorzystanie Internetu i technologii sieciowych do usprawnienia wewnętrznych procesów wymiany informacji oraz ułatwienia współpracy pomiędzy działami. Firma wdrożyła również innowacyjne usługi umożliwiające zdalną współpracę z klientami, takiej jak udzielanie wsparcia technicznego bez konieczności delegowania na miejsce technika.

W kategorii Operational Excellence pierwszą nagrodę otrzymała firma Śląskie Sieci Światłowodowe z Gliwic. Wykorzystała ona technologie sieciowe do usprawnienia zarządzania i uproszczenia procesów wewnętrznych. Firma zbudowała też i udostępniła klientom unikatową w skali kraju infrastrukturę światłowodową łączącą 14 miast Górnego Śląska i Zagłębia, która umożliwiła mieszkańcom i miejscowym firmom szybki przepływ informacji i łatwy dostęp do nowoczesnych usług telekomunikacyjnych.

„Pierwsza edycja GWTA pokazała, że również małe i średnie przedsiębiorstwa mogą budować swoją pozycję dzięki umiejętnemu wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Otrzymaliśmy bardzo wiele zgłoszeń zawierających opisy nowatorskich rozwiązań, tak, że wybranie laureatów było dla nas dużym wyzwaniem” – powiedział Jarosław Kubicki dyrektor marketingu i sprzedaży do firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Cisco Polska.

Opisy wdrożeń były oceniane przez jury w składzie: Tomasz Kulisiewicz, analityk rynku IT; Jacek Pochłopień, zastępca redaktora naczelnego magazynu Forbes; Jarosław Kubicki, dyrektor marketingu i sprzedaży firmy Cisco, odpowiedzialny za sektor MŚP.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu