3M wprowadza zmiany we Wrocławiu

W ramach ogłoszonej niedawno globalnej konsolidacji dywizji produktów optycznych, firma 3M Company zdecydowała o przeniesieniu ich produkcji do fabryk w Azji. Moce fabryki folii optycznych we Wrocławiu zostaną wykorzystane przez inne dywizje w ramach działań sektora 3M International (Operacje Międzynarodowe).

Realizując globalną strategię firmy, 3M ogłosiła plan zamknięcia fabryki folii optycznych przy ulicy Kowalskiej we Wrocławiu. Zakład będzie stopniowo ograniczać swoją produkcję w ciągu 2008 roku, jak również przystosowywać się do nowych zadań na rok 2009. Jim Bauman, Wiceprezes Optical System Division (Sektor Systemów Optycznych), wyraził wdzięczność dla całego zespołu w Zakładzie za wsparcie i intensywną pracę na rzecz biznesu w obliczu trudnych warunków na rynku.

3M nie przewiduje zwolnień wśród pracowników zatrudnionych w fabryce przy ulicy Kowalskiej. Znajdą oni zatrudnienie w ramach pozostałych zakładów. Dodatkowo będą mogli wziąć udział  w szkoleniach przygotowujących ich do podjęcia nowych obowiązków.

3M podała ostatnio publicznie informację o podjęciu decyzji odnośnie nowych znaczących inwestycji we Wrocławiu przy ulicy Kowalskiej. Będą one realizowane na potrzeby Aerospace Aircraft Maintenance Division (taśmy przemysłowe i systemy łączące na potrzeby lotnictwa). Ponadto 3M zaplanowała dalsze, poważne nakłady finansowe w ramach rozwoju firmy w Polsce, a w szczególności dla dwóch sektorów: medycznego i przemysłowego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu