Odkryj Europę z serwisem wakacje.wp.pl

Wakacje trwają, ale czas urlopów dla większości z nas dopiero nadchodzi. Wiele osób zaplanowało wypoczynek na sierpień lub na, w tej chwili najpopularniejszy miesiąc urlopowy, wrzesień.

Za pośrednictwem serwisu wakacje.wp.pl można zaplanować swój wymarzony urlop. To bardzo proste. Wystarczy wskazać preferowany rodzaj podróżowania (samolot, dojazd własny, autokar), miejsce, w którym chcemy wypocząć (np. Chorwacja, Dominikana, Egipt), standard, który nas interesuje (np. hotel pięciogwiazdkowy), termin – i gotowe! Pozostaje już tylko spakować się i zapomnieć o całym świecie, rozkoszując beztroskim spokojem.

Jeżeli mamy już zaplanowany urlop, warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat miejsca, w którym będziemy wypoczywać. Serwis wakacje.wp.pl wypełniony jest reportażami, relacjami z wypraw użytkowników, prezentacjami najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc na świecie. Znalazły się w nim również informacje dotyczące bezpieczeństwa, ubezpieczeń, różnorakich zniżek, adresy ambasad i konsulatów.

Serwis podpowie również, jak wypełnić czas wolny. Prezentuje muzea, opisuje wystawy, koncerty, festiwale i inne atrakcje turystyczne, ale nie tylko. Romantycy mogą sprawdzić, o której są zachody i wschody słońca, pragmatycy – skorzystać z kalkulatora walut i prognozy pogody. WP podpowie także, jaką książkę warto zabrać na urlop, pozwoli przeczytać o premierach filmowych, umożliwi stworzenie własnego fotoalbumu z wakacji.

Dla tych, którzy nie mają możliwości wykorzystania w najbliższym czasie dłuższego urlopu, WP poleca zakładkę „Europa na weekend”. Warto wykorzystać wakacyjną aurę i na dwa dni oderwać się od pracy. Przespacerować czarującymi praskimi uliczkami, poczuć klimat wiecznego miasta, patrząc na Fontannę di Trevi czy zwiedzić zamek św. Jerzego w Lizbonie.  W zakładce, obok podstawowych wiadomości na temat wybranego miasta, można przejrzeć galerię zdjęć oraz filmy video. Zaś korzystając z pasażu turystycznego, kupić bilet na samolot, zamówić nocleg bądź wynająć, już na miejscu, samochód. Niezapomniany weekend gwarantowany.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu