„Najlepsze polskie książki dla dzieci” poleca DZIENNIK

W środę 30 lipca DZIENNIK rozpoczyna akcję redakcyjno-społeczną pod hasłem „Najlepsze polskie książki dla dzieci„.

Akcja ma na celu nakłonienie pokolenia dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatków, aby namawiali swoje dzieci do lektur, do których sami sięgali w czasach swojej młodości. Aby zachęcali do sięgnięcia po mistrzów polskiej literatury młodzieżowej, takich jak Makuszyński, Niziurski, Nienacki, Szklarski oraz do klasyki literatury polskiej: Sienkiewicza, Leśmiana czy Tuwima.

Na łamach DZIENNIKA muzycy, pisarze, językoznawcy i dziennikarze opowiedzą o swoich książkowych fascynacjach, wytypują ich zdaniem najważniejsze lektury, te niezapomniane, które wywołały duże emocje, bez których nie wyobrażają sobie okresu młodzieńczego dojrzewania.

W ramach akcji „Najlepsze polskie książki dla dzieci” przeprowadzony zostanie na łamach DZIENNIKA oraz na stronie www.dziennik.pl plebiscyt na najpopularniejszą książkę dla dzieci i młodzieży. Na podstawie głosów czytelników i internautów wyłoniona zostanie dziesiątka najlepszych polskich książek dla dzieci i młodzieży. DZIENNIK zaprasza wszystkich do udziału w plebiscycie.

W poniedziałek 4 sierpnia w ramach akcji ukaże się Kanon 50 polskich książek dla każdego młodego inteligenta. Będzie to lista lektur, które są podstawą edukacji młodego człowieka. Lista powstała na podstawie rekomendacji czołowych polskich intelektualistów.

Akcja „Najlepsze polskie książki dla dzieci” wsparta jest kampanią reklamową w telewizji, radio oraz w tytułach prasowych Axel Springer Polska. Partnerami akcji są: Nasza Księgarnia i Newsweek Polska (jako patron medialny). Autorem kreacji jest agencja Team One, za zakup mediów odpowiada dom mediowy MediaCom.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu