BenQ prezentuje najnowszą linię projektorów z serii MP Short Throw – krótkiego dystansu projekcji obrazu

Lipiec 2008 – BenQ oficjalnie zaprezentował nową serię projektorów MP Short Throw – prezentując dwa modele – MP512ST oraz MP522ST. Uzupełnieniem linii jest zaprezentowany w listopadzie 2008 model MP771. Projektory z serii MP Short Throw charakteryzują się krótkim dystansem projekcji – ustawienia projektora od ekranu, dlatego doskonale sprawdzają się w małych salach konferencyjnych, klasach szkolnych, itp. Generalnie w małych pomieszczeniach. Każdy projektor nowej serii posiada unikalny obiektyw asferyczny, który pozwala na wyświetlanie większego obrazu z bliskiej odległości bez straty na jakości. Odpowiednio dobrane elementy i konstrukcja pozycjonują modele odpowiednio na szkół (MP771 oraz MP5222ST) oraz biznes (MP522 ST /MP512ST) dla odbiorcy domowego i graczy komputerowych dedykowany jest model (MP512ST).

Krótka projekcja otwiera nowe możliwości

Krótka projekcja obrazu rozwiązuje odwieczny problem – wyświetlania obrazu dużego formatu w pomieszczeniach o małej przestrzeni i krótkim dystansie między ścianami. Co więcej, projektory BenQ z serii Short Throw rozwiązują nie tylko ten problem ale wyznaczają standard w konstrukcji projektorów multimedialnych dla domu, edukacji, biznesu, publicznego i domowego odbiorcy. Odbiorcy domowi oraz gracze komputerowi, mogą korzystać swobodnie z projektora MP512 ST bez obawy o zakłócanie wyświetlania obrazu, a korzyść z tego faktu jest szczególnie istotna przy oglądaniu filmów lub grania na konsolach tj. Nintendo’s Wii. Przy oglądaniu filmów krótka projekcja (Short throw) – która stanowi połowę dystansu przy konwencjonalnych projektorach – zapewnia spokojną projekcje bez zakłóceń i najwyższej jakości obraz. Dwa zintegrowane 5-Watowe głośniki, uniwersalne gniazda komunikacyjne tj. HDMI (HDCP), jasność 2200 ANSI lumenów oraz kontrast 2500:1 wpływaja na to, że projektor ten jest idealny dla domowego użytkownika do kina domowego, konsol Playstation3, Xbox 360 i wielu innych. Dodatkowo, domowy charakter urządzenia podkreśla śnieżno-biała obudowa projektora. Z możliwością generowania obrazu o przekątnej 55 cali z odległości 1 metra (tak samo jak MP512 ST) model MP522 ST otwiera nowe możliwości dla małych klas szkolnych i sal konferencyjnych. Oglądający obraz jak również prezenter, czy prezenterzy, mogą swobodnie przemieszczać się po sali bez obawy o zasłonięcie obrazu. Stojąc za projektorem jednocześnie  zapobiega się pojawieniu cienia osoby prezentującej na ekranie, ale także konstrukcja obudowy chroni prezentera od ostrego światła lampy projektora, które może razić wzrok. Wbudowany głośnik o mocy 5W i inne użyteczne funkcje tj. nagrodzona konstrukcja projektora, zestaw zaawansowanych ustawień,  doskonale wpasowują się w zapotrzebowanie odbiorców z sektora SMB, SOHO oraz edukacji.

Dla użytku publicznego, służby zdrowia, edukacji, model MP771 jest doskonałym przykładem projektora typu Short Throw, który można stosować nie tylko w małych klasach szkolnych ale w przypadku dużych zgromadzeń, koncertów, etc. W dużej hali, muzeum, czy sali audiencyjnej, można swobodnie wyświetlać potężnych rozmiarów obraz z bardzo małej odległości.  Krótki dystans wyświetlania obrazu oznacza w przypadku tego modelu projektora obraz o przekątnej 74 cali z odległości 1 metra o jasności 3000 ANSI lumenów, kontrastem 2000:1 oraz technologią UNISHAPE®. Technologia UNISHAPE pozwala na znacznie lepsze wykorzystanie możliwości lampy projektora przez lepsza synchronizację z Digital Micro Mirror Device (DMD) i kołem kolorów. Uzyskano dzięki temu zwiększenie o 40% większej jasności i lepszego wzmocnienia określonych kombinacji barw przy pracy z różnymi typami aplikacji.

Krótki dystans, ale większe możliwości

Projektory serii MP Short Throw charakteryzują się długą listą funkcji, które wpływają na ich wyjątkowe możliwości. Wspólna cecha wszystkich trzech modeli są technologia DLP – Texas Instruments Digital Light Processing – ostry i pełny detali obraz, łatwy do czytania tekst, zawsze wiernie odtworzone kolory. Dodatkowo, kolor jest zoptymalizowany dzięki zastosowaniu 6 segmentowego koła kolorów oraz technologii BrilliantColor, która wzmacnia jasność o 50% i drastycznie wzmacnia średnie tony kolorów. Zarządzanie 3D Color Management pozwala użytkownikom na dokładne niezależne dostrojenie sześciu kolorów (R/G/B/C/M/Y) w zakresie barwy, nasycenia i nasilenia. Wśród pozostałych funkcji należy wymienić: Presentation Timer, Quick Auto Search, Quick Cooling, Panel Key Lock, Security Password and OnScreen FAQ, Wall Color Correction, Blackboard Mode oraz 11 ustawień obrazu i optymalizacja obrazu. Ponadto, modele MP512 i ST/522 ST dodatkowo mają funkcjonalność Closed Captioning.

Ceny projektorów: MP512 ST 1549 zł z VAT, MP522 ST 2159 zł z VAT, MP771 – 4839 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy w systemie door-to-door.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu