Przejdź do treści

Relacjonując Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, NBC będzie wykorzystywać prawie pół miliona GB pamięci od Seagate

Warszawa, 29. 07. 2008 – Dyski Seagate Barracuda ES zostaną wykorzystane w serwerach Omneon MediaDeck oraz systemach MediaGrid, które umożliwią NBC relacjonowanie nadchodzącej olimpiady w Pekinie. Serwery medialne oraz systemy pamięci pozwolą NBC na stworzenie 3 600 godzin relacji – jest to trzykrotnie więcej niż w przypadku relacji z olimpiady w Atenach w 2004 roku. 

Spróbujmy sobie wyobrazić: w krótkim czasie, jaki zawodnik potrzebuje do wykonania ćwiczenia  na równoważni, materiał NBC został już zapisany na dysku Seagate Barracuda ES, znajdujacym się w systemie Omneon MediaGrid w Pekinie, przemierzył 6 350 mil do systemu Omneon MediaGrid w Nowym Jorku, został przetworzony i szybko wyemitowany w NBC lub na stronie www.nbcolympics.com.

Innowacyjny przepływ danych zaczyna się od znajdujących się w Chinach 20 serwerów MediaDeck, wyposażonych w dyski Barracuda ES. Każdy serwer MediaDeck zawiera kodeki wysokiej i niskiej rozdzielczości, które tworzą pliki wysokiej rozdzielczości IMX lub XDCAM HD oraz pliki proxy o niskiej rozdzielczości. Nagrywane materiały są przesyłane do systemów pamięci MediaGrid. Nastepnie, za pomocą systemu dystrybucji Omneon ProCast CDN, pliki proxy są przesyłane tysiące mil z MediaGrid w Pekinie do analogicznych systemów w Nowym Jorku, gdzie producenci mogą przeglądać i edytować materiały.

‘NBC musi zapisać każdą sekundę zawodów, odbywających się w wielu lokacjach i szybko wyemitować gotowy materiał w telewizji lub w internecie. Bardzo chętnie przyjęliśmy propozycję współpracy z Omneon, firmą, która jest liderem na rynku rozwiązań pamięci do transmisji wideo’ – powiedział Bill Schilling, marketing director, Seagate.

‘Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie dysków Seagate, ponieważ rozwiązania te najlepiej spełniają nasze potrzeby, dotyczące niezawodności, ciekawego designu oraz najlepszej wydajności’ – powiedział Geoff Stedman, SVP products and markets, Omneon.

Transmisje z igrzysk olimpijskich rozpoczną się 8 sierpnia 2008. Relacje z olimpiady będzie można również zobacyć na stronie www.nbcolympics.com