„GŁOSY IGRZYSK OLIMPIJSKICH”. LENOVO URUCHAMIA BLOG DLA SPORTOWCÓW JADĄCYCH DO PEKINU

przez | 29/07/2008

Firma Lenovo uruchomiła blog i witrynę internetową dla sportowców, którzy trenują przed Igrzyskami Olimpijskim Pekin 2008. Po raz pierwszy w historii Igrzysk Olimpijskich uczestnicy będą prowadzić blogi w trakcie zawodów. Do 2008 r. zawodnikom wolno było prowadzić blogi tylko do dnia otwarcia Igrzysk Olimpijskich. W tym roku nowe przepisy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zezwoliły sportowcom na pisanie o swoich doświadczeniach również podczas 17 dni Olimpiady.

Firma Lenovo dostarczyła notebooki IdeaPad, inne laptopy oraz kamery wideo ponad 100 sportowcom, którzy zarejestrowali swój udział w programie blogerskim. Ich blogi są dostępne na stronie www.lenovo.com/voicesofthegames.

Lenovo, światowy partner Igrzysk Olimpijskich i Sztafety Olimpijskiej, dostarcza ponad 30 000 sztuk sprzętu komputerowego używanego do obsługi Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008. Zawodnicy będą mieli również do dyspozycji sale internetowe w wiosce olimpijskiej, gdzie będą mogli prowadzić blogi, pisać wiadomości e-mail i surfować po Internecie.

„Podczas Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008 po raz pierwszy sportowcy, fani Igrzysk i widzowie telewizyjni będą wchodzić ze sobą w interakcje oraz współpracować przez Internet” — powiedział Deepak Advani, wiceprezes i główny dyrektor ds. marketingu w firmie Lenovo. „Dostarczamy technologię komputerową, która pomoże sportowcom łączyć się z globalną społecznością zafascynowaną treningiem i współzawodnictwem, ciesząc się wyjątkowymi doświadczeniami. Chcemy, aby zawodnicy spełnili swoje marzenia i podzieli się nimi ze światem”.

Lenovo zaczęło oferować zawodnikom sprzęt komputerowy w kwietniu 2008 roku, zachęcając, aby za pomocą notebooków IdeaPad i kamer wideo podzielili się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem blogów. Firma Lenovo nie wymaga od sportowców podpisywania z nią żadnych kontraktów ani pisania o tym, jak sportowcy korzystają z jej urządzeń. Wielu zawodników nigdy nie prowadziło blogu, dlatego Lenovo oferuje narzędzia i rady, które mają im w tym pomóc. Niektórzy, jak australijski mistrz wioślarski Drew Ginn, byli wśród pierwszych sportowców, którzy zaczęli korzystać z zaawansowanych narzędzi i technologii dla blogerów.

„Pisanie blogu pozwala mi podzielić się doświadczeniami wioślarza przygotowującego się do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie” — powiedział Drew Ginn. „Mam tu na myśli długie godziny wytężonego treningu, liczne obozach selekcyjne, próby, imprezy oraz same zawody. Po drodze spotykam wielu sportowców oraz rywali, którzy inspirują mnie do ciężkiej pracy, a blog pozwala mi podzielić się tymi wrażeniami z globalną publicznością”.