F1 Dospel Team

  • przez

Formuła 1 to innowacyjność, profesjonalizm i przede wszystkim prestiż. Jako że wartości te są kluczowe dla polityki firmy Dospel, jej zarząd zorganizował nietypową promocję. Grupa klientów Dospela pojechała na Węgry, by podziwiać zmagania najszybszych kierowców świata i ich bolidów na torze Hungaroring pod Budapesztem.

Stolica Węgier to ogromne, wspaniale utrzymane miasto pełne zieleni i zabytków. Jego cudowna architektura oraz przemyślane rozplanowanie przestrzeni od razu przywodzi na myśl Wiedeń – kolejną architektoniczną perłę Europy. Nic w tym dziwnego, przecież metropolie te były filarami potężnego Cesarstwa Austrowęgierskiego.

Budapeszt stał się bazą wypadową i noclegową grupy F1 Dospel Team. Sponsorowana przez jednego z największych producentów systemów wentylacyjnych Europy kolacja w jednej z budapesztańskich restauracji była bardzo miłą zapowiedzią mocnych, acz pozytywnych emocji następnego dnia. Dnia wyścigu, na który czekały przed telewizorami dziesiątki milionów osób na całym świecie.

Zespół klientów firmy Dospel znalazł się jednak w 120-tysięcznej grupie wybrańców, którym dane było oglądać zmagania najmocniejszych aut świata na własne oczy, bez pośrednictwa kamer, stacji przekaźnikowych i szklanego ekranu. Na dodatek na bardzo trudnym dla kierowców torze. Byli częścią 40-tysięcznej widowni z Polski.

Po pokonaniu gigantycznego zatoru komunikacyjnego na drodze dojazdowej do toru Hungaroring z uśmiechami na ustach zasiedli na trybunach. Ich doskonały humor potęgował fakt, że trasę pokonywaną przez superszybkie bolidy widzieli jak na dłoni. Dla zdecydowanej większości szczęśliwych klientów Dospela był to pamiętny pierwszy raz.

Rozdawane przez organizatora zatyczki do uszu okazały się niezbędne. – Całym sobą poczułem, że telewizja nie dostarcza pełnych wrażeń z wyścigu F1 – mówił zaraz po wyścigu rozentuzjazmowany członek F1 Dospel Team. – Siedzieliśmy przy szykanie i świetnie mogliśmy obserwować przyspieszenia bolidów. Robi wrażenie. Ale chyba jeszcze większe wrażenie robi hamowanie. Te auta stają w miejscu!

Wyścigowe emocje nie ominęły nikogo. Odczucia chyba wszystkich członków F1 Dospel Team krótko wyraził jeden z nich: – Zaskoczyły mnie tu dwie rzeczy: niesamowity ryk silników i to, jakie to wywołuje emocje! Strasznie mnie ciekawi, jakie to wrażenie jechać czymś takim…

I tu niespodzianka: ponieważ pełna satysfakcją klientów jest dla Dospela absolutnym priorytetem, zarząd firmy pomyślał i o tym. Kolejna wycieczka na przełomie sierpnia i września leci na tor testowy Formuły 1 do Francji. Tam czeka na nich coś więcej niż na Węgrzech. Będą mogli… osobiście poprowadzić najprawdziwszy bolid F1! Dołączą tym samym do grona niewielu osób, które zasiadły za sterami takiego pojazdu.