COPERNICUS SECURITIES S.A. z sukcesem zakończył emisję prywatną akcji o wartości 25 mln zł

W dniu 18 lipca 2008 roku zostało sfinalizowane podwyższenie kapitału Domu Maklerskiego Copernicus Securities S.A. Do grona akcjonariuszy dołączyli prywatni przedsiębiorcy, znani ze spółek notowanych na GPW.„Pozyskaliśmy 25 mln zł, które zostaną przeznaczone na nabycie 100% akcji Copernicus Capital TFI S.A. zapowiadane już w marcu tego roku. Jest to milowy krok w rozwoju naszej grupy kapitałowej” – powiedział Marcin Billewicz, jeden z wiodących wspólników Grupy oraz Head of Corporate Finance Copernicus Securities S.A.

W ciągu najbliższych kilku dni zostanie do Komisji Nadzoru Finansowego złożony wniosek o wyrażenie zgody na nabycie 100% akcji Copernicus Capital TFI S.A. Spółka zakłada, iż KNF wyda zgodę w ciągu ustawowych dwóch miesięcy.

Aktywa zarządzane przez Copernicus Capital TFI S.A. systematycznie się zwiększają. Na koniec czerwca 2008 roku przekroczyły 2,5 mld zł (ok. 770 milionów Euro), co oznacza wzrost o 159% w ciągu 12 miesięcy (w porównaniu do czerwca 2007 roku) oraz o 25% w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Ostatni rok przyczynił się do spadku wartości środków zarządzanych przez wszystkie TFI w Polsce o 30%, co pozwoliło na zwiększenie udziału Copernicus Capital TFI S.A. w rynku z 0,7% do 2,6%.

Ponadto, w maju Copernicus Securities S.A. wystąpił do Giełdy Papierów Wartościowych S.A. z wnioskiem o uzyskanie statusu członka giełdy. W dniu 30 czerwca 2008 roku Zarząd GPW przyznał Copernicus Securities S.A. status członka Giełdy.

„Działalność operacyjną na warszawskim parkiecie powinniśmy rozpocząć w sierpniu. Jednocześnie planujemy wznowić działalność na rynkach krajów bałtyckich, gdzie można znaleźć bardzo ciekawe spółki z P/E na poziomie 6-7 na 2008 rok” – powiedział Marek Witkowski, Prezes Zarządu Copernicus Securities S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu