K2 Internet i Tele 2 podpowiadają jak żyć ekologicznie

K2 przygotowało dla TELE2 serwis www.noco2.pl promujący ideę dbania o środowisko przy jednoczesnym oszczędzaniu domowych i firmowych finansów. Zadaniem serwisu jest przekonanie Polaków, że ekologia to ważny i nieodłączny element nowoczesnego stylu życia. A także przekazanie użytecznej na co dzień wiedzy ekologicznej. Akcja No CO2, zainicjowana przez TELE2, to projekt społeczny mający na celu uświadomienie Polakom, jak istotne, a jednocześnie proste są zależności między ekologicznymi gestami a zasobnością domowego portfela. Oszczędzanie energii przynosi podwójną satysfakcję: przestajemy marnować pieniądze, a przy okazji robimy coś dobrego dla siebie i środowiska w którym żyjemy.

Poszczególne sekcje serwisu zawierają podpowiedzi, dotyczące tego, co możemy zrobić na co dzień, aby dbać o środowisko naturalne i jednoczesnie oszczędzać. Serwis zawiera szereg praktycznych wskazówek i codziennych porad związanych z oszczędzaniem wody i energi, recyklingiem, a także podpowiedzi dotyczące ekologicznych sposobów transportu. Wiedza zebrana została w przejrzystych prezentacjach edukacyjnych. Krok po kroku wyjaśniają one najważniejsze kwestie związane z ekologią. Można wykorzystać je w szkole, albo w domu, łącząc przyjemną zabawę z pożytecznym wychowaniem.

Ponadto na www.noco2.pl na użytkowników czeka wiele ciekawostek. Ważną funkcjonalność stanowi eko-kalkulator, za pomocą którego każdy może sprawdzić ile CO2 emituje na co dzień i jak może to zmienić.

Niepowtarzalnym punktem na stronie są bieżąco uzupełniane są ekowieści – zawierające podane w lifestyowy sposób nowinki ze świata ekologi, informacje o terminach i miejscach akcji ekologicznych, a także ekoabsurdy – które podlegają ocenie użytkowników, którzy wyłaniają ekoabsurd miesiąca.

Natomiast aplikacja “Wirtulany las” pozwala na wybranie i zasadzienie drzewa w wirtualnym świecie. Każde 10 drzewek zasadzonych za pomocą aplikacji flashowej w serwisie to 1 drzewo zasadzone w realnym świecie przez Tele 2 Polska we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia.

Serwis www.noco2.pl zrealizowany został dla Tele2 przez K2 Internet we współpracy z agencją PR Walk&Talk, odpowiedzialną za merytoryczną stronę serwisu oraz content.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu