BenQ SP920 – dwulampowy superjasny projektor

  • by

Lipiec 2008 – BenQ wprowadza na polski rynek cyfrowy projektor SP920 – superjasny, projektor pracujący w rozdzielczości XGA 1024×768 pikseli. Dzięki zastosowaniu dwóch lamp projektor ma jasność 6000 ANSI lumenów – nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach nie ma potrzeby przygaszania świateł czy zasłaniania okien by zapewnić doskonałą jakość obrazu. Projektor gwarantuje wysoką jasność obrazu w każdym rodzaju pomieszczeń od sal konferencyjnych, sal kinowych po wielkie audytoria uczelniane. SP920 ma kontrast 2000:1 oraz zaimplementowane technologie: BrilliantColor i UNISHAPE zapewniające najwyższą wierność odwzorowania kolorów.Projektor SP920 oferuje trzy tryby pracy charakteryzujące się różną jasnością i różnym wykorzystaniem lamp. Tryb pracy wybieramy w zależności od rodzaju pomieszczeń i oświetlenia zewnętrznego. Tryb NORMALNY (6000 ANSI lumenów) przeznaczony jest dla dużych sal np. kinowych oraz audytoriów oraz sal z silnym oświetleniem. W trybie tym projektor dostarcza najwyższą jasność i czysty obraz, bez konieczności zaciemniania pomieszczenia. Obydwie lampy pracują z pełną mocą. Dla pomieszczeń średniej wielkości, wystarczająca jest jasność 4800 ANSI lumenów, którą zapewnia projektor trybie EKONOMICZNYM – obydwie lampy pracują z mniejszą mocą. Dla małych sal, wystarcza jasność 3000 ANSI lumenów, generowana przez pojedynczą lampę pracującą w trybie normalnym (czyli z pełną mocą). Druga lampa nie jest używana i jest traktowana jako zapasowa.

Projektor SP920 wyposażony jest w unikalną na rynku technologię UNISHAPE, która pozwala na tworzenie jasnego obrazu z wysoka głębią kolorów i wysokim kontrastem. Funkcja UNISHAPE pozwala na znacznie lepsze wykorzystanie możliwości lampy projektora przez lepszą synchronizację z Digital Micro mirror Device (DMD) i kołem kolorów. Dzięki temu uzyskano zwiększenie jasności o 40% i lepsze wzmocnienie pewnych kombinacji barw przy pracy z różnymi typami aplikacji.

Technologia BrilliantColor wprowadza o 50% jaśniejszy obraz w zakresie średnich tonów kolorów, w rezultacie dając wysoką ostrość obrazu z bardzo dokładnym odwzorowaniem barw.

Sugerowana cena detaliczna projektora: SP920 to 11 739 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy w systemie door-to-door.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu