Rekordowe wyniki finansowe Axis Communications

przez | 23/07/2008

Axis Communications, globalny lider w dziedzinie sieciowych rozwiązań wideo, opublikował wyniki finansowe za pierwsze sześć miesięcy 2008 roku. Sprzedaż w kluczowym dla firmy segmencie sieciowych produktów wideo wzrosła o 37%, osiągając 882mln koron szwedzkich (93,23mln euro), z czego 469,5mln koron (49,63mln euro) pochodziło z najszybciej rozwijających się rynków EMEA.„W pierwszej połowie 2008 roku kontynuowaliśmy ekspansję, wprowadzając serię produktów nowej generacji i otwierając nowe biura w Moskwie, San Paulo i Pekinie” —powiedział Ray Mauritsson, prezes Axis Communications. „Pomimo zahamowania inwestycji na rynku światowym, które wpłynęło także na klientów Axis, globalny rynek sieciowych rozwiązań wideo zachował dynamikę wzrostu. Cele i plany ekspansji Axis na kolejne miesiące nie uległy zmianie” – dodał Mauritsson.

W pierwszej połowie 2008 roku szczególnie dynamicznie rozwijały się inwestycje Axis na rynku rosyjskim. Firma otworzyła nowe biuro sprzedaży w Moskwie, wzmacniając swoją pozycję w tym obiecującym regionie. Moskiewskie metro, największy rosyjski klient Axis, w czerwcu 2008 roku rozszerzył instalację o kolejne sieciowe produkty wideo. Pierwsze kamery jako element zintegrowanego systemu monitoringu pojawiły się w moskiewskim metrze w lutym 2007 roku. Dziś – z ponad 3 000 sieciowych produktów wideo Axis – stacje metra w Moskwie to jedne z najlepiej strzeżonych obiektów transportowych na świecie.

Axis Communications może też pochwalić się najszerszym portfolio sieciowych produktów wideo. W 2008 roku swoją premierę miały kamery nowej generacji, oparte na opracowanym przez Axis układzie ARTPEC-3. Produkty wykorzystujące ARTPEC-3 obsługują standard kompresji H.264, który znacznie ogranicza wymagania pamięciowe sprzętu do wideonadzoru i zmniejsza obciążenie sieci.

W połowie maja 2008 roku Axis, Bosch Security Systems i Sony Corporation – konkurujące dotąd firmy z czołówki rynku sieciowych produktów wideo poinformowały o podjęciu współpracy w celu standaryzacji interfejsu dla cyfrowych urządzeń wizyjnych. Nowy standard zwiększy zgodność między urządzeniami różnych producentów, zapewniając użytkownikom i integratorom systemów większą swobodę wyboru sprzętu.