Wnętrzarski gadżet z muzyczną duszą

Instrumenty muzyczne tj. pianina i fortepiany od zawsze traktowane były jako luksusowy dodatek w aranżacjach mieszkania czy domu. Mówi się nawet, że  posiadają dusze i swój indywidualny charakter. Również marki Privia i Celviano, przygotowały serię specjalnie zaprojektowanych pianin cyfrowych, które prócz nowoczesnej technologii, zachowują wyjątkowy design, pozwalający zmienić wygląd każdego wnętrza.Coraz częściej przy aranżacjach wnętrz wykorzystuje się instrumenty muzyczne, jako elementy dekoracyjne. Ta od wielu lat panująca w Europie Zachodniej moda, dotarła właśnie do Polski. Najbardziej popularnym sprzętem muzycznym, wykorzystywanym w architekturze przestrzeni jest pianino. Najstarszy, zachowany egzemplarz pianina pochodzi z 1720 roku. Twórcą tego instrumentu był Włoch, Bartolomeo Cristofori. Przez lata instrument ten zmieniał swój wygląd, sposób brzmienia, grania itp.  Pianino zdobyło popularność w II poł. XIX wieku, kiedy to w mieszczańskich domach zaczęło ono z powodu niższej ceny i mniejszych rozmiarów wypierać fortepian.

„Obecnie coraz częściej pianino to nie tylko sprzęt muzyczny, ale także wnętrzarski dodatek. Ich magia tkwi nie tylko w muzyce, lecz także w pięknym i estetycznym wyglądzie. Instrument ten sprawia, że wnętrze staje się niepowtarzalne.” – mówi Magdalena Wiśniowska, Brand Manager instrumentów muzycznych Casio, Privia i Celviano.

W projektach przestrzeni opartych na stylu modernistycznym, zamiast klasycznych instrumentów, wykorzystuje się ich cyfrowe wersje. Przykładem takiego rozwiązania są cyfrowe pianina Privia i Celviano. Do przestrzeni urządzonych w stylu klasycznym z wykorzystaniem antyków oraz stylowych mebli, zdecydowanie najbardziej pasują pianina w ciemnej, czarno-brązowej kolorystyce. Idealnym uzupełnieniem modernistycznego wnętrza będzie instrument w jasnej metalicznej obudowie, komponujący się z metalem, szkłem i oszczędnymi formami. Z kolei pianino o jasnych barwach pasuje do subtelnej aranżacji, z dominacją ciepłych, pastelowych barw.

Przy dekorowaniu wnętrz warto zwrócić uwagę na tego typu dodatki, albowiem to głównie one tworzą klimat przestrzeni oraz nadają jej niepowtarzalny, indywidualny charakter.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu