Nagrodzony na targach CES muzyczny telefon Motoroli ROKR E8 pojawi się w sierpniu na polskim rynku – w sieci Plus oraz w sprzedaży detalicznej.

przez | 22/07/2008

Warszawa, 22 lipca 2008 – ROKR E8 to muzyczny telefon od Motoroli (NYSE:MOT). Dzięki zastosowaniu unikatowej technologii ModeShift™ za pomocą jednego dotknięcia klawisza przekształca się w odtwarzacz muzyczny lub cyfrowy aparat. Na szklanej powierzchni wyświetlają się tylko potrzebne w danym momencie wirtualne klawisze. Delikatne wibracje wiernie imitują naciśnięcie klawisza.Komfortowe rozwiązanie FastScroll™ pozwala wygodnie sterować muzyką oraz szybko wyszukiwać potrzebne dane. Wystarczy przesunąć kciukiem po kółku nawigacyjnym FastScroll, aby przeglądać zasoby muzyczne (tryb muzyczny), kontakty, kalendarz (tryb telefonu) i multimedia. Wyposażony w profil Bluetooth Stereo ROKR E8 zapewnia również doskonały przestrzenny dźwięk. Co więcej, miłośnicy muzyki mogą przechowywać ulubione piosenki na 2GB wewnętrznej pamięci lub na dodatkowej karcie pamięci o pojemności nawet do 4GB albo posłuchać najnowszych przebojów dzięki wbudowanemu radiu FM. Zaletą telefonu jest także jego nowoczesne wzornictwo – zwłaszcza gładki, futurystyczny przedni panel ROKR E8 przyciąga wzrok, szczególnie gdy telefon jest wyłączony. Wtedy telefon zachwyca lustrzaną, czarną powierzchnią.

Wszystkie te cechy sprawiły, że model ten spotkał się z wielkim uznaniem
na największych targach elektroniki Consumer Electronic Show (CES) w Las Vegas. ROKR E8 został uhonorowany nagrodami – w kategorii „najlepsze urządzenie Show Cellphones & Smartphones” oraz tzw. People Voice, czyli nagrodą przyznawaną przez odwiedzających targi.

– Nietypowa klawiatura ROKR E8 nie tylko wygląda intrygująco, ale też znacznie ułatwia obsługę tego telefonu. Nie trzeba szukać funkcji ukrytych w menu – wystarczy wybrać odpowiedni tryb, a potrzebne w danej chwili funkcje pojawią się
na przednim panelu. Motorola stworzyła ten model z myślą o tych, którzy kochają muzykę, cenią łatwą obsługę i lubią nietypowe rozwiązania – mówi Małgorzata Matusiewicz, Marketing menedżer Motoroli na region Europy Środkowo-Wschodniej.
ROKR E8 – wybrane MOTOcechy:

* oryginalna technologia ModeShift™ umożliwia zamianę telefonu w odtwarzacz muzyczny;
* wirtualne klawisze wyświetlane na szklanej powierzchni po naciśnięciu zachowują się jak tradycyjne;
* FastScroll™ umożliwia szybkie przeszukiwanie danych;
* technologia CrystalTalk™ zapewniająca wysoką jakość rozmów nawet
w hałaśliwym otoczeniu;
* kompatybilność z Windows™ Media Player™ 11 umożliwia łatwą wymianę muzyki z komputerem oraz dostęp do ponad 200 internetowych sklepów muzycznych;
* Microsoft™ music ecosystem support;
* obsługa formatów MP3 i MPEG-4;
* wbudowane radio FM Stereo z funkcją RDS;
* wejście 3,5 mm audio jack;
* technologia Bluetooth Stereo klasa 2, profil A2DP;
* aparat cyfrowy 2 Mpix z 8-krotnym zoomem cyfrowym;
* 2GB wewnętrznej pamięci oraz możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą kart microSD do 4GB;
* szybki transfer plików przez łącze USB 2.0;
* technologia GPRS (klasa 12) i Edge (klasa 12);
* czas rozmowy 180-360min, czas czuwania: 160-300 godz. oraz do 13 godzin odtwarzania muzyki;
* system operacyjny LinuxJava;
* wymiary: 115x53x10,6 mm, waga: 100 gramów;
* łączność poprzez SMS, MMS, e-mail, przeglądarka HTML (Symphony 1.1.0);
* panoramiczny wyświetlacz 2.0 QVGA, 240×320, 262 tys. TFT.