FM Solutions uruchamia usługę opłat parkingowych SMS

Firma FM Solutions wraz z partnerami uruchomiła system SMS Parking, zaakceptowany przez warszawski ZDM. System ten umożliwia każdemu użytkownikowi telefonu komórkowego w stolicy prosty sposób opłat parkingowych bez szukania parkometrów i monet. Pakiety startowe nowej usługi będą rozdawane na ulicach oraz w Punktach Obsługi Klienta Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.System SMS Parking oferuje usługę prostą w zastosowaniu i rozliczaniu. Po zarejestrowaniu się w systemie i podaniu numeru rejestracyjnego samochodu, z którego będziemy korzystać, należy wpłacić przewidzianą kwotę na rachunek bankowy SMS Parking, jako zasilenie konta, z którego będziemy później czerpać środki na opłaty parkingowe. Gdy stan konta zostanie wykorzystany, system poinformuje nas smsem, iż należy go ponownie uzupełnić.

Jedną z podstawowych zalet rozwiązania przygotowanego rozwiązania jest rozliczanie rzeczywistego czasu parkowania. Użytkownicy nie muszą już przewidywać, ile godzin zajmie im spotkanie, aby zdążyć przed upływem opłaconego czasu. System SMS Parking rozpoczyna odliczanie czasu parkowania przez wysłanie smsa i kończy w momencie otrzymania wiadomości końcowej.

Klienci zarejestrowani w systemie SMS Parking otrzymają identyfikator, który należy nakleić na szybie samochodu. Będzie to informacja dla Straży Miejskiej, że opłata parkingowa jest wnoszona za pomocą telefonu komórkowego.

Dotychczas możliwość płacenia za parkowanie była możliwa tylko z jednej sieci komórkowej. SMS Parking to pierwszy system współpracujący z wszystkimi sieciami GSM.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu