BCC pierwszym polskim Hosting Partnerem SAP

Na podstawie audytu centrum outsourcingowego BCC przeprowadzonego przez SAP AG, BCC otrzymało status SAP Hosting Partner – jako pierwsza polska firma partnerska SAP. Kompetencje i potencjał BCC do świadczenia usług hostingowych zweryfikował i potwierdził audyt, zrealizowany w czerwcu br.. Podczas audytu konsultanci z centrali SAP AG w Walldorf dokonali kompleksowego przeglądu centrum outsourcingowego BCC – kompetencji konsultantów, procesów, procedur, narzędzi i standardów wdrożonych w organizacji, a także infrastruktury Centrum Przetwarzania Danych. W wyniku audytu została podjęta decyzja o przyznaniu BCC statusu SAP Hosting Partnera.

„Status Hosting Partnera jest dla naszych obecnych i przyszłych klientów dodatkową gwarancją bezpieczeństwa powierzanych systemów i znajdujących się w nich danych. BCC z kolei otrzymuje szerszy dostęp do wiedzy o technologiach rozwijanych przez SAP AG” – mówi Waldemar Sokołowski, Dyrektor ds. Usług Outsourcingowych BCC.

„Hosting daje wielu firmom szansę obniżenia bariery wejścia w światowej klasy rozwiązania IT wspomagające zarządzanie. Tym lepiej, jeśli klienci mogą skorzystać z kompleksowej oferty, obejmującej wdrożenie i utrzymanie SAP. Status Hosting Partnera potwierdza, że BCC świadczy nie tylko wysokiej jakości usługi wdrożeniowe, ale także usługę outsourcingu SAP spełniającą najbardziej surowe kryteria, zdefiniowane przez SAP” – powiedział Grzegorz Rogaliński, Prezes SAP Polska.

BCC świadczy usługi outsourcingowe od 1999 roku, zapewniając pełen zakres usług związanych
z outsourcingiem, głównie systemów SAP: od hostingu i kolokacji systemów we własnym data center, przez administrację systemów po wsparcie użytkowników SAP, czyli serwis aplikacyjny. Z usług tych korzysta ponad 70 klientów – w tym największe przedsiębiorstwa międzynarodowe i polskie, jak ABB, Amica, Grupa Metro, Grupa Żywiec, ING Bank Śląski, Kompania Piwowarska, a także firmy średniej wielkości – jak Atlantic, Decora, Herlitz, Kopernik.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu