Nowy prezes zarządu Grupy Kolastyna

Rada Nadzorcza Grupy Kolastyna SA – jednego z czołowych polskich producentów kosmetyków pielęgnacyjnych – powołała nowego prezesa zarządu, p. Jacka Szkurłata, który obejmie to stanowisko z dniem 1 września 2008 roku. Pan Szkurłat posiada bogate doświadczenie w dziedzinie zarządzania i sprzedaży.Pan Jacek Szkurłat doświadczenie zawodowe zdobywał w polskich i międzynarodowych korporacjach. Przez 12 lat pracował w Procter & Gamble, wspinając się po szczeblach kariery zawodowej od stanowiska Przedstawiciela Handlowego, aż po Dyrektora Sprzedaży czy też Country Managera P&G w Chorwacji oraz Słowenii. Ponieważ były to początki działalności P&G – zarówno w Polsce jak i w Europie Centralnej – p. Szkurłat miał okazję aktywnie uczestniczyć w najistotniejszych etapach tworzenia struktur i strategii umożliwiających P&G zdobycie pozycji rynkowego lidera. W 2004 roku pełnił funkcję Wiceprezesa ds. handlowych w międzynarodowej Grupie Wizz Air oraz funkcję Członka Zarządu w Wizz Air Polska. Między innymi dzięki jego zaangażowaniu w start-up, Wizz Air jest dziś wiodącym graczem na rynku w Europie Centralnej. Z końcem 2004 roku p. Szkurłat został pozyskany do spółki Spectra Services pełniącej funkcję doradczą oraz nadzorczą m.in. w stosunku do spółek Polpharma S.A. czy Herbapol Lublin. W grupie tej p. Szkurłat zajmował m.in. stanowiska Dyrektora ds. rozwoju strategicznego w Spectra Services, doradcy Prezesa Polpharma S.A. oraz Dyrektora ds. sprzedaży i dystrybucji w spółce Polpharma Biuro Handlowe.

Dotychczasowy prezes Grupy Kolastyna – Andrzej Grzegorzewski – pozostając jej największym udziałowcem, zadeklarował gotowość wejścia w skład Rady Nadzorczej spółki Grupa Kolastyna S.A. Zostało to wprowadzone do porządku obrad najbliższego NWZA w punktach dotyczących zmian w składzie Rady Nadzorczej, o czym poinformowano w Raporcie bieżącym nr 37/2008 z dnia 19.07.2008 roku.

„Zarówno założycielka Grupy Kolastyna – Urszula Grzegorzewska, jak i ja zrobiliśmy już wiele na rzecz dynamicznego rozwoju firmy. Spółka z sukcesem zadebiutowała na GPW, utrzymuje znaczącą pozycję wśród polskich producentów kosmetyków, a także sukcesywnie konsoliduje branżę. Jednak we wszystkich firmach rodzinnych przychodzi moment, by przekazać zarządzanie przedsiębiorstwem profesjonalistom z zewnątrz. Taki czas nadszedł właśnie dla Grupy Kolastyna. Głęboko wierzę, że doświadczenie nowego Prezesa przyczyni się do uzyskiwania przez firmę coraz lepszych wyników. Wierzę także, że ta nominacja spotka się z pozytywną reakcją wszystkich akcjonariuszy” – powiedział Andrzej Grzegorzewski, dotychczasowy Prezes zarządu spółki.

Zadaniem nowego Prezesa będzie kontynuacja dotychczasowej strategii, zakładającej rozwój organiczny oraz dalsze konsolidacje w Polsce i za granicą. W szczególności, jego działania mają na celu poprawę rentowności na działalności operacyjnej poprzez synchronizację i umiejętne wykorzystanie zasobów posiadanych aktualnie przez grupę kapitałową oraz doświadczenia jej menedżerów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu