Mazury Residence dla żeglarzy. Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych 2008

przez | 21/07/2008

Jak co roku uczestnicy Mistrzostw Polski Jachtów Kabinowych będą zmagali się w lipcu na wodach jeziora Niegocin w okolicach Giżycka. W tym roku regaty po raz pierwszy rozgrywane będą o Puchar Mazury Residence, jedynego w Polsce parku rezydencji z własnym lotniskiem i przystanią jachtową, położonego nad brzegami tego pięknego jeziora.  – Zdecydowaliśmy się na wsparcie i współ organizację Mistrzostw, gdyż uważamy tę dyscyplinę sportu za kluczową dla regionu. Nasza grupa pomysłodawców airparku i mariny to w większości zapaleni żeglarze i miłośnicy Mazur. MPJK to impreza, która rozgrywa się przed oknami naszych domów. Dlatego poczuliśmy się trochę jako jej współgospodarze. Są to również jedne z najpiękniejszych i najważniejszych regat na polskich wodach, które są wliczane do  klasyfikacji Pucharu Polski – mówi Janusz Zieniewicz, współwłaściciel Mazury Residence.

Mazury Residence, jedyny w Polsce ekskluzywny park rezydencji z własnym lotniskiem, przystanią jachtową, stajnią dla koni oraz polem golfowym został sponsorem generalnym tegorocznych Mistrzostw Polski Jachtów Kabinowych. Kompleks budowany na miarę standardów światowych nad jeziorem Niegocin ma być oazą spokoju dla tych, którzy potrzebują wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku nie wyłącznie okazjonalnie, ale przez cały rok, a jednocześnie chcą nadal prowadzić aktywnie swoje interesy. Czterokilometrowa linia brzegowa, wewnętrzny port jachtowy, prywatna plaża – sprzyjają praktyce sportów wodnych, stajnia – jeździectwu, własne lotnisko – możliwości wygodnego i szybkiego podróżowania.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych o Puchar Mazury Residence rozpoczną się 24 lipca. Udział może wziąć każdy chętny  próbujący swoich sił w jednej z 9 klas wyznaczonych przez organizatorów. Zgłoszenia udziału dokonać można na dwa sposoby: bądź osobiście, dostarczając formularz przygotowany przez organizatorów do biura regat  w Giżycku, bądź drogą elektroniczną na adres h.konarzewska@wp.pl. Ta dowolność jest ułatwieniem dla osób nie mogących stawić się osobiście do rejestracji.

Oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw Polski Jachtów Kabinowych o Puchar Mazury Residence zaplanowano na 24 lipca o 13:00, a pierwszy  wyścig na otwarcie regat planowany jest już na godzinę 15:00 tego samego dnia.

Każdy z uczestników może spodziewać się nagrody już za sam udział w regatach –  koszulek i dyplomów. Dla najlepszych natomiast, plasujących się na podium, przeznaczone są medale oraz zaszczytna nagroda główna – Puchar Mazury Residence. Zakończenie Mistrzostw Polski Jachtów Kabinowych o Puchar Mazury Residence odbędzie się 27 lipca.