Jeden za jeden, czyli wymiana w sieci

31 maja 2008 r. wystartował nowy serwis internetowy machniom.pl. Serwis umożliwia wymienianie się dowolnymi przedmiotami pomiędzy Użytkownikami. Założenie jest proste: jeżeli dziś oddam przedmiot dowolnemu użytkownikowi zarejestrowanemu w serwisie to w zamian mogę pozyskać dowolny interesujący mnie przedmiot od dowolnego użytkownika. Czas oraz wartość przedmiotów nie gra roli. Oprócz standardowych funkcji, takich jak RSS, SSL, powiadomienia e-mail, wprowadzone zostały także powiadomienia o poszukiwanych przedmiotach za pomocą SMS oraz wewnętrzny system przesyłania wiadomości.  Oddaj, to, czego już nie używasz, co stało się zbędne, czego chcesz się pozbyć, a co może przydać się innym. Każdy posiada w domu rzeczy, których już nie używa, a które zalegają nam w szafach i przy okazji kolejnych generalnych porządków podnoszą nasze ciśnienie. Wyrzucić szkoda, oddać nie ma komu, a ze sprzedażą zbyt dużo zachodu. Wystawienie przedmiotów na aukcję internetową często powoduje uzyskanie małej kwoty, która nas nie satysfakcjonuje.

Przeczytane książki, osłuchane płyty, niepotrzebny, ale sprawny sprzęt AGD, ubranka dziecięce, fotelik samochodowy. Z szafy nam ubywa, nowych rzeczy przybywa, a na dodatek jeszcze można kogoś uszczęśliwić. Wszystko przyjmie machniom.pl. W zamian weź film swojego ulubionego reżysera, kultowy komiks, bilet do kina, czy fotelik dla starszego dziecka, albo zamów usługę. Prosto, wygodnie, szybko. Oddać przedmiot możemy Użytkownikowi X, a w zamian pozyskać przedmiot od Użytkownka Y. Zgłoszenie przedmiotu do wymiany jest bezpłatne. Koszt pobrania przedmiotu to 1 pln, płatne metodą prepaid (przedpłata).

– Działa tu zasada „jeden za jeden” – mówi Wojciech Gralec, twórca serwisu machniom.pl – Oddając przedmiot nie musimy natychmiast szukać czegoś w zamian dla siebie.  Jeśli w danej chwili nic nas nie interesuje, czekamy spokojnie na sprzyjający moment i okazję. Jeśli w serwisie pojawi się przedmiot, który chcielibyśmy mieć, wówczas zgłaszamy chęć pobrania go. Nie przydzielamy Internautom żadnych punktów, ani wirtualnej waluty. Liczy się bilans oddanych i pobranych przedmiotów.

No to machniom…

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu