Selena rewolucjonizuje rynek pian poliuretanowych

Selena SA – spółka z Grupy Selena, holdingu firm zajmującego się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, prowadzącego działalność na całym świecie i opartego na polskim kapitale – poszerzyła swoją ofertę pian poliuretanowych o innowacyjne produkty z linii Tytan O2. Nowa generacja pian powstała w odpowiedzi na potrzeby klientów, którzy dbają o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.Produkty wytwarzane zgodnie z technologią O2 kontynuują najwyższą jakość marki Tytan Professional. Charakteryzują się wysoką wydajnością, niską ekspansją, krótkim czasem utwardzania oraz stabilną jakością. Dzięki zwiększonej ilości zamkniętych komórek posiadają wysoką izolacyjność termiczną i akustyczną. Ponadto, nowa generacja pian Tytan O2 nie emituje podczas aplikacji szkodliwych oparów MDI.

Wprowadzenie nowej generacji pian jest nie tylko wyrazem dbałości firmy Selena o zdrowie swoich klientów, ale także wychodzenia naprzeciw wymogom Komisji Europejskiej, która planuje umieszczenie MDI na liście substancji szkodliwych.

Szeroka gama pian z linii Tytan O2 pozwala na zastosowanie ich w różnego rodzaju pracach budowlano–remontowych. Oprócz standardowych czynności montażowych (np. wymiana okien, drzwi), produkty tej marki doskonale nadają się do łączenia elementów w konstrukcjach szkieletowych czy wygłuszania i uszczelniania.

Linia Tytan O2 jest bardzo zróżnicowana. Zawiera piany pistoletowe i wężykowe, standardowe i wysokowydajne. Duży zakres pojemności – 750 ml, 600 ml, 500 ml, 400 ml i 300 ml – pozwala na zakup piany w opakowaniu, którego rozmiar dostosowany jest do rodzaju wykonywanych prac. Zaletą produktu jest też szybszy proces schnięcia, pozwalający na obróbkę piany już po 25 minutach.

Piany Tytan O2 to nie tylko nowoczesne i bezpieczne dla zdrowia użytkownika produkty, ale również innowacyjne rozwiązania. Wyposażone są w niezawodny zawór, który zapobiega ulatnianiu się gazów wypychających. W praktyce oznacza to zwiększony czas przydatności piany oraz możliwość wykorzystania całej zawartości. Nowy zawór jest również bardziej odporny na zatykanie się. Nakładanie piany za pomocą pistoletu gwarantuje natomiast precyzję, szybkość stosowania i zwiększoną wydajność. Po utwardzeniu pianę można ciąć, piaskować, gipsować lub malować.

Selena SA – dzięki nowoczesnej technologii – dba także o ochronę środowiska. Produkty firmy nie zawierają freonów – gazów, które przyczyniają się do niszczenia powłoki ozonowej. Ciągłe prace nad poprawą jakości wyrobów plasują Selenę na pozycji lidera na rynku chemii budowlanej.

Więcej informacji o spółce znajdą Państwo na stronie: www.selena.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu