Akcja DZIENNIKA „Woda to życie”

21 lipca DZIENNIK rozpoczyna akcję redakcyjną pod hasłem „Woda to życie„. Od poniedziałku na łamach DZIENNIKA poruszany będzie temat naturalnych zasobów wody w różnych aspektach, od skali globalnej – rosnących obszarów suszy po problemy w skali mikro czyli jakość wody w naszych kranach.Czytelnicy dowiedzą się o tym, jak jakość wody wpływa na ich zdrowie, przedstawiony zostanie stan polskich kąpielisk, a także czystość wody. Będzie również o tym, jak „nie lać wody”, czyli jak oszczędzać wodę i nie dopuścić do jej deficytu. Eksperci odpowiedzą między innymi na pytanie: czy Polsce grozi susza oraz czy ryby łowione w polskich rzekach są zdrowe.

Partnerem akcji jest Fundacja WWF.

„Woda to życie” to kolejna z akcji społecznych DZIENNIKA dotykających najbardziej istotnych problemów czytelnika. Pierwsza z nich: „Stop torbom foliowym”, odniosła spektakularny sukces i spotkała się z dużym zainteresowaniem czytelników i mediów.

Akcje DZIENNIKA maja na celu podkreślenie wagi problemów związanych z ekologią oraz wykreowanie właściwych proekologicznych zachowań. Niezbędna do życia woda wymaga od nas dbałości o jej jakość i ilość, do czego namawia swoich czytelników DZIENNIK.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu